Ocena kierowcy - Ford Maverick II

Patryk, 2 lata temu
Silnik 2.0 i 16V AWD 124KM 91kW
Rok produkcji 2002
Ford Maverick II 2.0 i 16V AWD 124KM 91kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Inne : daje radę a to FORD i w dodatku SUV. Panie za te piniądze??!!
Inne : mechanicy i ich podejście
9 miesiecyze mną i już coś moge powiedzieć. Problem brak części i rdza. Zalety wszystko inne. Problemem jest brak części i trzeba ratować się używkami z oliksa (na szczescie jest gościo co sprowadza dawców, i przesyła wszytsko, co mi było potrzebne). Miejsce na piąteczkę, dwie osoby spią po rozłożeniu siedzeń(do 174 cm powyżej trzeba demontować siedzenie lub poduszka). Silnik 2.0 to strasznie bidne 100 km/h to prędkośc max na trasie. Własności terenowe: mam AT eki firmowe, Vitara musi włączać reduktor by wjechać tam gdzie on na "1", ale na wstecznym już to nie działa, bo wsteczny jest szybki i problem! Niezależne zwieszenie z tyłu powoduje to, że kolejny są czasem problemem. A tak zadbany egzemplarz to naprawdę fajna zabawka funkcja "Auto: 4x4 super sobie radzi ( mam porównanie do vitary i sandero I ) . Na ryby, czy lekka off road turystyka jak najbardziej. Auto kupiłem bez przekonania ale jedyne na jakie było mnie stać (koniecznie musialem mieć 4x4 i prześwit większy niz 17cm). Chciałem kupić coś innego, a z tego jestem baaardzo zadowolony i mimo ogólnego stanu (rdza nawet na dachu) to jestem zadowlony, bo turystyka i spanie na dziko to sama przyjemność :)
za mało niuta na kołach
1 krótka i ok. wsteczny nie daje rady, nawet pod lekką górkę, trzeba palić sprzęgło
mam at i balony - dobry kompromis
słyszę jak go chrupie
kamerka na bagażniku ułatwia cofanie, ale tak bomba bo "kańciak:
kangoo 2019 jest znacznie gorzej zrobiony
W zime zimno w cieplo a klima jest oki
5 cm dłuższy w przestrzeni bagazowej i byłby IDEALNY
ATeki na kołach, ;P do 100 km jest ok
jest problem, sam silnik nie ale osprzet do silnika i układ jezdny to już bywa różnie
kupiłem za 10 tys włozyłem z oponami 7. za 17 nie kupię nic co co by było "fajne" a góry zaliczone, Beskid Niski drogi gruntowe przejechane, Ponidzie, i Świętokrzyskie polne drogi... okej coś tam się porysowało czy zwieszenie czasme poprawiało kolejny. Ale już auto dało tyle radosci, że absolutnie nie mam co narzekać. Spanie w Bieszczadach w aucie gdy nie ma ncolegu ;)
na razie nic
nar azie nic