Lista ocen Ford Mondeo I (346) - Silnik

Na liście zabraknie 212 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Grzechu
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Silnik sprawuje mi sie dobrze bez zadnych przeciekow czy cos innego jak na takie auto z 174tys przebiegiem to dobrze sie silnik sprawuje bez zarzutow zetec sa dobrej jakosci silniki
~broeos
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
calkiem ladnie sie zbiera jak na duza bude i 90KM super elastycznosc, wyprzedznie to pestka..zero dymku nawet z gazem w desce! nie wiem co jest powodem ale jak zimno slabo odpala..
~Luka
Hatchback 1.8 i 16V 112KM 82kW
Dobrze zachowuje się w szerokim zakresie obrotów. Reaguje na pedał gazu. Za przyspieszanie można zabierać się bez lęku. Choć oczywiście to nie jest portowy samochód.
~master88
Kombi 1.8 TD 88KM 65kW
Strasznie palił jak było zimno, przy każdym dodaniu gazu z tyłu puszczał wielką czarną chmurę. Jednak z uszkodzoną turbosprężarką rozbujał te krowę do ponad 170km/h
~Radzio509@gmail.com
Kombi 1.8 i 16V 112KM 82kW
Silnik chodzi za głośno, przyspieszenie na benzynie odpowiednie, przy LPG autko trochę się muli.Ogólnie bez rewelacji, ale wystarczająco jeżeli nie oczekuje się cudów.
~adamo
Kombi 1.6 i 16V 88KM 65kW
1.6 to trochę za mało jak na tak ciężkie auto, trzeba go mocno wkręcać na obroty, szczególnie podczas wyprzedzania widać że silnik ma ciężką robotę do wykonania.
~adampawel58@wp,pl
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
To moje pierwsze auto z silnikiem diesla. Według mnie to dobry motor, ekonomiczny, choć może trochę za mały do kombi, ale turbina dobrze wspomaga pracę silnika.
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Moje mondeo ma silnik 2.0 benzyna+gaz. Silnik pracuje ładnie i równo, jest przy tym cichy. Na gazie ma trochę gorszą elastyczność niż na benzynie, ale to zrozumiałe.
~BOB
Kombi 1.8 i 16V 112KM 82kW
szczególnie ok 4000 obr/min przyśpiesza i to całkiem całkiem. Nie trzeba wachlować biegami zapas mocy przyśpiesza na kazdym biegu. Hak 1300 kg i tez sobie radzi z przyczepą.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo I
6,8
10,8
11,8
~bastek
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Może 1.8 to nie za wiele ale znakomicie się sprawdza. Jest nawet dość cichy. Przy 130 można nawet spoko rozmawiać. Przy 170- 180 nie wiem, bo żona już nic nie mówi