Lista ocen Ford Mondeo I (346) - Silnik

Na liście zabraknie 212 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mondeo
Hatchback 1.8 TD 88KM 65kW
co do silnika to nie mam zadnych zastrzezen ,mimo duzego przebiegu chodzi rowno i nie bierze oleju. byc moze jest tak dlatego bo pierwszym wlascicielem od nowosci byla kobieta. w moim posiadaniu jest od pol roku.
~szary11@interia.pl
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Mając poprzednio escorta diesla myślałem, że będzie troche telepał. A tu nic - wogóle nie słychać, że to diesel starej generacji! Elastyczność - dla mnie nadto wystarczająca. Ciężarówki wyprzedza sie bez stresu.
~Saleen
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Silnik jak na 1,6 naprawde solidny i pieknie pracuje. Auto mam 4 lata i chociaz to 97 prawie nie byl jezdzony( produkcja koniec 98 w niemczech...facet go stuknal i 2 lata przestal w garazu. Przywieziony w 2000r.)
~Slaw
Kombi 1.8 i 16V 112KM 82kW
Elastyczność bardzo dobra, szczególnie w trasie(powyżej 100 km/h ma dobre przyspieszenie bez redukcji 5 biegu) Trochę na wolnych obrotach sprawia wrażenie delikatnego Diesla, ale ten typ tak ma-sprawdzałem u innych.
~Mondeusz
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Silnik do spokojnej jazdy. W miare elestyczny i oszczędny. Praktycznie bezobsługowy pod względem usterek. Wystarczy pamiętać o wymianie oleju, którego nie trzeba dolewać między wymianami.
~mondelas 2
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
to moje drugie mondeo.Wybrałem go bo za te pieniądze trudno znaleźć takie wyposażenie.Dla kombiaka 1800 ccm to trochę za mało, auto waży ponad 1400 kg.Przy pełnym obciążeniu wyprzedzanie się wydłuża
~maly
Hatchback 1.6 i 16V 88KM 65kW
Motor w tym aucie to piękna sprawa.Sam dostosowuje obroty silnika do zmiany biegów, jest cichy i puki co niezawondy.Pomimo nie skromnej pojemności moim zdaniem jest on dobrym rozwiazaniem oprócz ON.
~Dynia1984
Hatchback 2.0 i 16V 136KM 100kW
Auto wyposażone jest w automatyczną skrzynię biegów i w trybie ekonomicznym można zapomnieć o dynamicznej jeździe ale w trybie sport całkiem nieźle sobie radzi. Silnik pracuje równo i cicho.
~rustin
Hatchback 1.8 TD 88KM 65kW
Jak na tak ciezki samochód te 88 koników sobie w miarę dobrzę radzi ale kto wie ile ich uciekło:)W miare elastycznu silnik i najgłośniej też nie pracuje.Już ładnie ciągnie od 1800 obrotów.

Usterki Ford Mondeo I

Ford Mondeo I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~hophopowiec@o2.pl
Sedan 1.8 i 16V 112KM 82kW
Na niskich obrotach ciężko sie kręci ale jest w miare cicho, a na wyższych obrotach (pow. 3000) dopiero zaczyna coś przyśpieszać ale staje sie dosyć głośno. Elastyczność moim zdaniem bardzo dobra.