Lista ocen Ford Mondeo I (346) - Silnik

Na liście zabraknie 212 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kloocznik
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
jak na tak mały silnik to nie jest źle, po mieście przyspieszenia są wystarczające, na autostradzie jak już się rozpędzi do prędkości podróżnej (120 - 140 km/h to dla tego auta optimum, chociaż można szybciej) to można spokojnie słuchać radia.
~ROBERT WROŃSKI
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
zajebiste autko mam od nowosci przebieg 306 000 tys duze wygode a w kombi pakowne jak rzadko ktore polecam to autko jest naprawde fajne jedyna wada to rdzewiejace tylne blotniki w okolicach nadkoli czesci jak poszukac to mozna znalesc tanie
~mkII wersja NORDIC
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Silnik jak na tą masę auta zbiera siędosyć żwawo i do 3,5 tys obr/min -robi to cicho. Silnik nie bierze ani grama oleju (miałem Fiata Tipo poprzednio to była tragedia-na 1000km 2 litry oleju!!) Silnik staje się żwawy i chętnie przyśpiesza powyżej 3 tys/obr
~monoalewkolorze
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Silnik żyleta. Zmieniam olej co 30 tyś. W międzyczasie dolewki robie z tego co mam pod ręką. Te całe oznaczenia 10w40 itp. to pic na wode. Każdy olej jest prawie taki sam. Dla dobrego silnika nie ma znaczenia co lejesz byleby lać.
~doman.marcin@gmail.com
Kombi 1.8 TD 88KM 65kW
W dobrym stanie turbinka potrafi obudzić uśpionego potwora w tym ferdku. Ktoś by powiedział jaki tam z niego potwór, ale moment obrotowy- czyli to co jest odpowiedzialne za przyspieszenie- w tym aucie robi swoją porządną robotę.
~martinrb
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Silnik trochę słaby jak na sporą masę auta, ale dość elastyczny. Przy wyprzedzaniu to nie rakieta i trzeba dobrze ocenić dystans żeby się nie wpakować na czoło z jadącym z naprzeciwka. Bierze bardzo mało oleju mimo sporego przebiegu.
~rydzadam
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Troszkę za słaby jak na takie auto i dość mało elastyczny do 3,5 tys. obrotów, przy większych obrotach - bez zastrzeżeń. Za to kultura pracy - bez zastrzeżeń, cicho, równo i spokojnie w każdym zakresie obrotów.
~yEC
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Za słaby silnik jak na tą mase pojazdu. do 3000-3500 obr/min zero przyspieszenia pozniej lepiej ale za to bardzo niemilo halasuje. Wyprzedzanie do 110 km/h potem juz troche to trwa. Oczywiscie trzeba redukowac bieg.
~dawid_0802@wp.pl
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
ja mam mondeo kombi i jednak wazy on swoje.Kultura pracy moze i jest ale czy jest on elastyczny... no raczej nie gdyz jest to silnik 16 zaworowy i potrzebuje wysokie obroty zabawa zaczyna sie dopiero kolo 4000obr./min
~mateusz_tomera@interia.pl
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Przy spokojnej jezdzie jest idealnie, chociaz to troche za maly silnik jak na takiego byka (1300 kg) ogolnie na prostej drodze miazdzy ... pod gorke z obciazeniem jest czasami problem "lyknac" jakiegos podpicowanego amerykanca ;)