Lista ocen Ford Mondeo I (346) - Silnik

Na liście zabraknie 212 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~masterb
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Jestem zadowolony mimo, ze jest to 1.6 i to na gazie. Na razie nie mialem usterek, tylko wymieniam olej co 10 tys. km. Pomiedzy wymiana dolewam srednio 2 - 2.5 L na 10 tys. km. Mysle, ze jest to wynik ok..
~Rafał
Hatchback 1.8 i 16V 112KM 82kW
Bardzo ładnie pracuje jak się rozgrzeje, na zimnym trochę głośny ale ogólnie kultura pracy jest ok. Uważam że silnik 1800 to minimum do tej masy auta a co do klimy przy włączonej nie ma czym wyprzedzić.
~Mosina
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Jak na 90KM i D zachowuje się bardzo dobrze. Polecam do kulturalnej i eleganckiej jazdy, z możliwością wyprzedzania maruderów na trasie. Lepiej sie jedzie na trasie niz w miescie (slabe przyspieszenie od 0km).
~dziwak@go2.pl
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Tak naprawdę to mógłby być troszkę mocniejszy jak na typ auta którym jeżdzę (kombi). Jest w miarę mocny i przy odpowiedniej redukcji biegów ładnie przyspiesza. Pracuje równo, cicho... Jestem zadowolony
~zwierzak 10
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
silniczek endura de po 120 000 km chodzi jak marzenie jak go kupiłem to oglądalem czy spaliny gdzie do bagażnika wprowadzil bo żadnego dymienia jak nie w ropniaku niestety jest głosny w porównaniu do benzyny
~RWalentynowicz
Kombi 2.5 i 24V 170KM 125kW
Ten silnik to minimum przyzwoitości dla auta o gabarytach MDO. Nie wyobrażam sobie jeździć tym autem z mniejszym silnikiem. Kultura pracy silnika na dość wysokim poziomie ale do ideału mo troszkę brakuje.
~macieks@polbox.com
Hatchback 2.0 i 16V 136KM 100kW
Dość dynamiczny i elastyczny, bardzo już głośny, na gorąco notorycznie po wysprzęgleniu zawisają mi obroty w zakresie 3000-2000/min., na zimno coś w komorze denerwująco brzęczy w zakresie 2000-3000 obr./min.
~Michał
Kombi 1.8 TD 88KM 65kW
Najpewniejsza strona tego auta, niezawodny odpalał do -24*C nie brał oleju i w sumie mimo tylko 88 koników wystarczył do normalnej jazdy i wyprzedzania bez zbytniego stresu;)
~davvid
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
Silnik mocny, dynamiczny i oszczędny. Do końca zalewany syntetykiem nie wymagał dolewek oleju. Dodam, że cały czas jeździł na LPG, a benzyna tylko w sytuacjach awaryjnych.

Usterki Ford Mondeo I

Ford Mondeo I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Ice Man
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Silnik pracował bardzo przyzwoicie, bardzo elastyczny jednak ciut za słaby do tej masy. Przy kilku osobach wymaga kręcenia na obroty, nie przepadam za tym. Mimo wszystko ekonomiczny.