Lista ocen Ford Mondeo II Hatchback (54) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 63 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał
Hatchback 1.8 TD 90KM 66kW
Klimatyzacja rzadko jest w pełni sprawna, najczęściej trzeba coś naprawić, albo ją tylko odgrzybić i uzupełnić czynnik, poza tym mało wydajna! Semi - auto jest rzadko spotykane, a problemy z ogrzewaniem na porządku dziennym, dobrze że jest ogrzewana przednia szyba i fotele w lepszych wersjach (jeśli to wszystko działa, a najpewniej nie działa) Najczęściej problem polega na tym, ze dmucha tylko i wyłącznie na szybę i nie da się pokrętłem...
~Marek
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Dobry nawiew, dobra regulacja. Mam wersję z ręczną klimatyzacją - działa bezproblemowo - szybko schładza wnętrze. Mondeo ma kilka klasycznych problemów z wentylacją - zdychający silnik nawiewu - nowy 400zł, używany z rozbitego około 100zł, bez problemu można kupić w internecie. Drugim problemem są spadające/urywające się po latach przewody podciśnienia. Przeważnie kończy się rozebraniem deski i założeniem / wymianą rurek. Da się zrobić...
~Folek
Hatchback 2.5 i 24V 170KM 125kW
ogólnie podczas jazdy w 1-2 osoby wszystko gra. Wentylator jest cichy i nie przeszkadza, Klimatyzacja nawet manualna działa wyśmienicie. problem może powstac jak w aucie jedzie 5 osób, w zimie, lub w deszczu. Tylne szyby często pozostają wtedy nieodpa ne, w zimie ogrzewanie gra, ale w lecie na manualnej klimie ciężko dogodzic zarówno tym z przodu i z tyłu.
~Dariusz
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Klimatyzacja daje radę, natomiast jest bardzo podatna moim zdaniem na zabrudzenia i zanieczyszczenia, głównie chodzi zagrzybienie. Jeśli chcemy korzystać z klimatyzacji czystej i ze świeżym powietrzem, należy 2 razy do roku odgrzybić i wymienić filtr kabinowy. Duży plus za to, że auto dość szybko uzyskuje optymalną temperaturę cieczy.
~MicCor
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Podczas deszczu, zimy gdy zaparuje przednia szyba na nic zda się standardowy nawiew-nie ma opcji nawiewu tylko na przednią szybę bez włączenia klimatyzacji! Fakt, że po włączeniu klimatyzacji szyby są natychmiast czyste, ale nie zawsze człowiek chce wdychać suche powietrze z klimatyzacji.. Ogrzewanie w porządku.
~Wojtas
Hatchback 1.6 16V 95KM 70kW
...i tu pojawia się problem i nie wiem co postawić, ponieważ muszę wymienić fitr kabinowy, bo strasznie parują w deszczu i w wilgotne dni. Ogrzewanie spełnia swoją rolę + bajer w postaci podgrzewanej przedniej szyby...jak szyby przestaną parować po wymianie filtra to powinna tu być piąteczka
~Joe
Hatchback 2.0 i 16V 136KM 100kW
Szybki się nagrzewa i chłodzi. Trzeba tylko co parę lat wymieniać filtr kabinowy bo inaczej szyby będą parowały. Mam wersje z klimatyzacją więc komfort podróżowanie zapewniony. Sprężarka klimatyzacji przeszła regenerację po przebiegu 250 tys. km.
~Naten
Hatchback 2.0 i 130KM 96kW
Climatronik słabo reaguje; ciepłe powietrze zbyt suche; umiejscowienie modułu seterowania nadmuchem pod schowkiem może prowadzić do jego zalania wodą, gdy rozszczelni się uszczelka od strony komory silnika - doświadczyłem tego. Koszt wymiany ponad 600zł
~bolo1956
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Oj ciepełko jest o/k,a nawet ogrzewa mi tyłek (choć tego nie używam)bo nie wskazane dla "młodych" plemników :),ponadto ogrzewana przednia i tylna szyba,klimatyzacja bez zarzytu...(choć na lato już muszę uzupełnić czynnik)
~Piterek
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Wentylacja jest słaba. Na wyższych biegach staje się głośna. Ogrzewania jeszcze nie sprawdziłem bo kupiłem samochód wiosną. Ogrzewanie elektryczne przedniej i tylnej szyby jest skuteczne, woda szybko odparowuje.
Ford Mondeo II Hatchback