Lista ocen Ford Mondeo II Kombi 1.8 TD 90KM 66kW 1996-2001 (59) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 38 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~slawek
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
A tutaj mondeo pokazuje swe niebywałe walory wszystkim rozsądnym ludziom jeżdżącym tym samochodem do 130 km/h. 5.9 litra przy pełnym załadunku na trasie 300 km z czego 200 to autostrada i 100 dobrej jakości droga krajowa (średnia prędkość 110 km/h). Po mieście na co dzień (ok 70 km/dzień) 6.5 l/100 km. Przepali wszystko jeżeli ktoś chce się w to bawić ja leje schella lub lukoila plus całoroczny dodatek do paliwa (40zł/20 tankowań). Ten silnik...
~Franek
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
srednio 5-8 litrów ON, w mieście pali ok 6-7 litrów na trasie do 120 6 litrów , jadąc 90 spadłem prawie do 5 więc zakładam że można 8 litrów to wynik z przyczepką na wakacje i na klimie prędkość ok 110 (kraków gdańsk, naprawy samemu lub u znajomego mechanika, części tańsze od mazdy i golfa i chyba bardziej żywotne bowiem kupiłem i do tej pory zero napraw tylko wymiany eksploatacyjne , kupując mondka wpierw zajrzałem na allegro ile kosztują...
~Marshall
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Poezja! Wymiana całego rozrządu (paski, napinacze itd) + nowa pompa wody, z robocizną 350 zł! Ostatnio robiłem klocki z tyłu (mam tarcze) + końcówki stabilizatorów z przodu + pasek wspomagania = 300 zł z robocizną! Tani, oszczędny, przestronny rodzinny samochód. I części też tanie :-) Spalanie mnie zadowala. 8,1 l spalił mi w zimę w cyklu mieszanym. Ale tylko raz. Następne tankowanie to już 7,8 l. W lato około 6,5 l w cyklu mieszanym, więc nie...
~mysiak20
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
spalanie dla mnie bardzo zaskakujace, nie wierzylem w bajki o 6l/100 ale i tak uwazam ze malo pali -miasto ok.8l/100 -trasa ok.8.5l/100 (ale zapierniczam niemal ze na maksa) -trasa ok.7+-7.5l/100 (jazda spokojna,zona i dzieci w srodku:D) duzy samochod z malym silnikiem a spalanie b.dobre tym bardziej ze go nie dusze tylko jak sie rozgrzeje to deptam mu gaz tak jak tego potrzebuje,nie musze sie szczypac i ograniczac.
~MK_gw
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Rewelacji nie ma, jak na diesla 1,8. Szczerze mówię, że 8,5 l na mieście (choć robię małe odległości i auta się nie zdąży zagrzać). Na trasie jest to w przedziale 7,5-8,5 - podejrzewam, że można zejść do 7 z małym hakiem. Miasto przy jeździe na prawdę ostrej potrafi 9,5, ale mówię o istnym piractwie...a można tym autem trochę poszaleć
~Paszczak22
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Spalanie w normie jak na te gabaryty. Natomiast mnie najbardziej cieszy mała awaryjność ważnych podzespołów (pierdoły czasem się psują) duża dostępność tanich części zamiennych. Jaki samochód kupię za kilka lat jak ten sprzedam, na żyletki? W nowych modelach koło dwumasowe kosztuje tyle co jest wart mój samochód.
~Kris
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Srednie spalanie w granicach 5 L w samochodzie typu kombi tak jak pisza niektorzy na tym forum mozna wlozyc miedzy bajki - chyba ze jezdza z predkoscia 80 km/h na autostradzie. Samochod jak na swoja wage jest oszczedny ale trzeba sie liczyc ze spali po miescie ok 8L i na trasie 6 L. Srednie mieszane spalanie w moim autku to 7.2 L
~Jakub S.
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Ceny części przyzwoite, powtarzając się, u mnie koszty utrzymania były dosyć duże, przez częste naprawy. Każda zepsuta część, ciągnęła następną, więc szybko trzeba było reagować. Dla samochodu diesla, gdzie zadanie jest pokonywanie dużych tras to trochę słabo, aby auto stało często w warsztacie.
~2fast4-u
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
I tutaj dopiero mondeo wychodzi na czołówkę... Jest bardzo ekonomiczne. Spadalanie na trasie 120-130km/h - 5,8 l/100km. Po miescie około 7 litrow. przeglad co 10 000 km - kupuje 5l oleju filtr, a kosztuje mnie to 85zł. Ceny cześci sa bardzo niskie np. wydech koncowy + srodkowy 230zł kupiony na Alletanio.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo II Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
7,6
~Mowad
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Pojedyncze części może nie zbyt drogie, ale przy tak dużej częstotliwości drobnych usterek uzbiera się całkiem pokaźna kwota. Do tego dochodzi w dieslu stosunkowo częsta wymiana rozrządu, który do najtańszych nie należy, także regeneracja pompy wtryskowej generuje spore koszty.
Ford Mondeo II Kombi