Lista ocen Ford Mondeo II Kombi 1.8 TD 90KM 66kW 1996-2001 (52) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 45 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~cyba77@poczta.onet.pl
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
nie cały rok jazdy a wymienić trzeba było: - linki zmany biegów, - pierścienie - uszczelka pod głowicą, - wysprzęglik, sprzęgło - gumki na zaworach - turbina - siatka na rurze wydechowej Niestety po remoncie silnika (porządnym sam uczestniczyłem w naprawach) nadal berze olej (nawet więcej po remoncie), nadal kopci przy odpalaniu jak i przy jeździe szkoda gadać, właśnie jestem w trakcie wymiany silnika (sprawdzonego na hamowni - kosz...
~Paszczak22
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
BRAK. Silnik nie ruszany, przez 20tys km tylko olej wymieniony. A i też to ciekawe bo ubytku może miał 1l a wiadomo, że spala w czasie eksploatacji. Silnik po 300tys km jest w świetnej kondycji ciąga przyczepę kempingową. A nawet jakby się coś stało to kosztami sie nie przejmuję bo części są tanie. Jedyną naprawą jaką wykonałem to wymiana turbiny od klimatycacji bo była nieszczelna- koszt 400zł z robocizną.
~niwkacity@gmail.com
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Trzeba dbać tak jak o kobietę,inaczej same poważne usterki;)RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA RDZA
~agarti
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Raz mi się zapalił, troszkę się spalił przód, który się zajął od halogenu przeciwmgielego. A tak to na razie spala mi 0.25 l oleju między wymianami, to nie wiem czy silnik jest aż tak zdrowy i nie wymaga naprawy głównej jeszcze przez następne 300 kkm (ale go wcześniej korozja zeżre) czy po prostu przedostaje się olej napędowy przez nieszczelną pompę wtryskową. Ale generalnie zapachu ropy w oleju nie czuć
~Dom
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Kupiliśmy atko z przebiegiem 267 tys. km. Od razu zrobiłem regenerację turbiny, wymieniłem uszczelniacze pod głowicą, sprzęgło, rozrząd, oleje i wtryskiwacz prowadzący. Kosztowało to nieco ponad 3 tys. jest to mój pierwszy samochód wiec przy zakupie niestety sie naciolem, Stąd trzeba bylo to wszystko powymieniac. Po miesiacu w warszatacie auto jest praktycznie bezawaryjne.
~Marshall
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Od roku mam auto i tak: klocki hamulcowe z tyłu, końcówki stabilizatora z przodu, pasek wspomagania, tłumi przedni. To są normalne rzeczy. Poza tym nic się nie psuje, auto jest niezawodne, mimo oryginalnego przebiegu 216.000 km. Fakt, że je sprowadziłem z Holandii, ma wszystkie części oryginalne Motorcraft, nawet paski i filtry :-) Perełka!
~Jakub S.
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
-Pęknięcie paska rozrządu 30tys (1rok. od wymiany), w tym uszkodzenie tłoków i cylindrów wraz z głowicą. -Pęknięcie uszczelki pod głowicą, ok. 3 lata po ww naprawie. -uszkodzona turbina. -rozrusznik. -akumulator wymieniany średnio co 2/3 lata. -problemy z żarówkami i elektryką.
~Niezadowolony
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Niestety trafiłem przy zakupie na awaryjny egzemplarz. Na początek blok silnika - naprawa ok. 1500zł. Zaczęło się od wyciekania płynu chłodniczego. Dobrze, że to było lato, bo bym dodatkowo popłynął, licząc koszt płynu. Ustalanie przyczyny usterki trwało ok. 3 tygodni.
~!
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Nie było żadnych poważnych awarii!jedyne co to padło sprzęgło przy przebiegu ok 190tys ale podobno przyszedł na nie czas:)(wymiana tarczy,dociskui wysprzęglika ok 800zł) i jeszcze jedna mała awaria a mianowicie czujnik na pompie paliwa tzw.impulsator(regenerowany 200zł)
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo II Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
7,6
~mysiak20
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Hymm,pompa paliwa (lukas) musialem uszczelniac pekla mi szyba czolowa i pompa abs byla padnieta ale oprucz szyby to z tymi usterkami go kupilem wiec nie wiem czy to akurat usterka nazwac,przynajmniej zrobilem cala hamownie na nowo:) wiem czym jezdze:)
Ford Mondeo II Kombi