Lista ocen Ford Mondeo III Hatchback 2.0 TDCI 115KM 85kW 2001-2007 (17) - Silnik

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~reklama
Hatchback 2.0 TDCI 115KM 85kW
Silnik 2,0 Tdci - wtopa totalna 2 miesiące po gwarancji wymiana pompowtryskiwaczy 6000,00 zł ( ceny na 2005 rok) Dealer powiedział ,że to wina paliwa . Po jakimś czasie , podczas jazdy zapalała się kontrolka od silnika i auto traciło moc . Musiałem zatrzymywać się ,gasić i odpalać na nowo. Szczęście ,że nie przytrafiło to się przy wyprzedzaniu .
~Czybyszew
Hatchback 2.0 TDCI 115KM 85kW
Wysokoprężna dwulitrowa jednostka z układem common rail połączona z 6-stopniową skrzynią manualną czyni z tego autka naprawdę żwawą maszynkę. Elastyczność jazdy, przyspieszenie, kultura pracy świetne. Czasem przy ruszaniu przypadkowo zamiast 1 wskoczy mi 3 bieg ale na mondku nie robi to wrażenia i rusza spokojnie.
~peterzz
Hatchback 2.0 TDCI 115KM 85kW
Jak na silniczek 115 konny jeździ super,zbiera sie na każdym biegu ,a na 5-ce ciągnie tak samo od 100 do 200.Jadąc nim przez Niemcy kilka razy bez problemu trzymałem mu prędkość ok 220. Jak dla mnie jest troche głośny nawet jak na diesel
~Paweł
Hatchback 2.0 TDCI 115KM 85kW
W silnik nic nie było robione. Jedyna usterka to awaria czujnika obrotów czegoś tam. Koszt naprawy 120zł. Silnik suchy bez żadnych wycieków. Od wymiany do wymiany nigdy nie musiałem uzupełniać oleju.
~Toperz
Hatchback 2.0 TDCI 115KM 85kW
Silnik w sumie dobry, dużo się czyta, że pompowtryski, że to że tamto, ale to kwestia paliwa, ten silnik po prostu nie lubi paliwa spod hipermarketu. Jest dynamiczny, dobrze radzi sobie z tym dużym autem.
~tm
Hatchback 2.0 TDCI 115KM 85kW
silnik jak jest zimny troszkę głośny.po rozgrzaniu już jest ok.spalanie też w normie.115kM naprawdę mu wystarcza.
~Wojcieszyn
Hatchback 2.0 TDCI 115KM 85kW
Bez klimy jeździ całkiem nieźle, bardzo kulturalna praca silnika - pracuje w każdym zakresie obrotów równiej niż Volkswagenowskie TDI
~Piotrek
Hatchback 2.0 TDCI 115KM 85kW
Jak na tą budę silnik troszkę słaby, elastyczność w miarę, na wyższych biegach ładnie się wkręca.
~Kubus 1385
Hatchback 2.0 TDCI 115KM 85kW
Silnik to mały traktorek, który zrobił się jeszcze głośniejszy jak założyłem osłonę pod silnik.

Usterki Ford Mondeo III

Ford Mondeo III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~aprox99
Hatchback 2.0 TDCI 115KM 85kW
Bardzo dobrze jesli wtryski ok i kolo paska klinowego wymienione(znawcy wiedza o co chodzi)
Ford Mondeo III Hatchback