Lista ocen Ford Mondeo III Hatchback 2.0 TDDi 115KM 85kW 2001-2007 (26) - Silnik

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Ryksza
Hatchback 2.0 TDDi 115KM 85kW
Zakupiłem swojego forda z przebiegiem 173000 tys po 5 tyś się zaczęła zabawa . W ciągu roku 3 awarie i - 7000 zł z kieszeni. 1. Wtryski i pompa choć twierdzili wszyscy ze to nie TDCi nie będzie się psuło było inaczej. Oka naprawiłem jeździłem ale po 200000 tys masakra Pompa paliwa 1000 zł + laweta Alternator kolejny 1000 zł + laweta Zaczyna się sprzęgło odzywać kolejne parę tys z kieszeni. Turbo też daje znać kolejne parę tysięcy....
~Dawid
Hatchback 2.0 TDDi 115KM 85kW
Kupując Mondeo z tym silnikiem nie liczyłem, że będzie to rakieta. I tak też jest. Przy niskich temperaturach stosunkowo długo się grzeje. Przy mrozie -20stC na trasie 40km nie zdążył się nagrzać:) ale to sytuacja skrajna. Przyspieszenie na pierwszych dwóch biegach nie jest powalające. Wg mnie to wina zbyt krótkich dwóch pierwszych biegów. Jednak później elastyczność znakomita wg. mnie jak na taką moc jest super. Dodam, że zazwyczaj jeżdżę sam...
Hatchback 2.0 TDDi 115KM 85kW
Uważam, że 115 koni dobrze radzi sobie z tak dużym samochodem - oczywiście bez rewelacji.Przesiadłem się z benzyny więc musiałem nauczyć się stylu jazdy dieslem. Do 2000 obr/min dziura typowa dla ropniaków..... Jet niestety ale - hałas. Ten silnik pracuje naprawdę głośno. Nie jestem audiofilem ale praca tego silnika naprawde daje w kość i odbiera przyjemność z jazdy. Za te \\\"larmo\\\" oceniam samochód jedynie na 2-kę
~Tom
Hatchback 2.0 TDDi 115KM 85kW
Silnik pracuje ogólnie dobrze, tak jak więkoszość pisze troszkę głośny ale bez przesady, na trasie wogule go nie słychać. Do 130km/h całkiem żwawy, potem na 5 biegu lepiej nie wyprzedzać dynamicznie, brakuje troche koni. Silnik ma co targać i spisuje sie dobrze ale mogl by lepiej, wersja 130 konna wskazana.
~Sznu
Hatchback 2.0 TDDi 115KM 85kW
No coz, swiadomie pozbawilem sie 15KM wybrajac TDDI poniewaz nie jest tak awaryjny jak TDCI. Mimo to jest troche za glosny przy wcisnieciu gazu do dechy a tego wysokiego momentu jakos nie czuc. Nie przyspiesza zle, ale zeby lepiej niz przecietnie to niestety nie moge powiedziec.
~zadowolony 30latek
Hatchback 2.0 TDDi 115KM 85kW
Jesli chodzi o kulture pracy, to moj silnik, czy TDDI (a nie ten nowszy i bardziej popularny TDCI) jest troche glosniejszy. Ale mimo wszystko jak sie wdepnie w podloge i sprezarka cicho zaswista to idzie jak burza!
~Loukas
Hatchback 2.0 TDDi 115KM 85kW
Silnik trochę za słaby, ale daje radę. Aktualny przebieg to prawie 200000km, Ja przejechałem ponad 100000km. W silniku wymieniam tylko raz wymieniałem świece żarowe, a poza tym tylko olej i filtry.
~mariusz
Hatchback 2.0 TDDi 115KM 85kW
Odnoszę wrażenie że czym większe obroty i prędkość tym ten silnik pracuje lepiej. W mieście na krótkich odcinkach między światłami mało elastyczny. Największą jednak wadą jest głośność.
~Damian Biłgoraj
Hatchback 2.0 TDDi 115KM 85kW
Swietny, jak startraktor ursus, glosny prosty i nie d zajechania, moj przebieg to 262tys km sprowadzony w niemiec wiec pewnie przekrecony ze 100tys przez handlarzy
~Jack
Hatchback 2.0 TDDi 115KM 85kW
Silnik dość dynamiczny bez rewelacji, budzi się przy 2tys. obr./min. starczy do w miare dynamicznej jazdy. Bardzo głośny ale za to bardziej niezawodny niż TDCI z początku produkcji.
Ford Mondeo III Hatchback