Lista ocen Ford Mondeo III Kombi (250) - Widoczność

Na liście zabraknie 245 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~fiku_miku
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Auto jest duże i ma trochę małe lusterka - to jest zdecydowanie największy minus konstrukcyjnie. Na co dzień poruszam się też IVECO DAIly z najdłuższą paką także jestem przyzwyczajony do gabarytów :D. Moja wersja MUNDKA jest wyposażona w czujniki cofania i polecam to każdemu-nie ma najmniejszego problemu z parkowaniem tego karawanu. Do przodu okej wszystko widać, słupki przednie nie przeszkadzają, światła w nocy dają naprawdę rade a całości...
~Radek
Kombi 2.0 16V 145KM 107kW
Widoczności do tyłu to tragedia, a w powiązaniu z malutkimi lusterkami bocznymi to już prawie kolizja. Miałem kilka bardzo niebezpiecznych sytuacji z tego powodu na szczęście tamci kierowcy okazali się refleksem i wyczuciem za co im dziękuję. Nic by mi nie pomogły czujniki cofania, bo były to zawsze te same sytuacje, wyjeżdżanie na ulicę z miejsca parkingowego tyłem, nie ma nikogo, jedziemy, pisk opon i trąbienie, jednak był w ogromnym martwym...
~Pauli
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Widoczność, bez zastrzeżeń. Do przodu, na boki i do tyłu, wszystko widać jak na dłoni. Cofanie kombiakiem nawet bez aystenta parkowania jest łatwe. Co uwielbiam w fordach to elektrycznie ogrzewana przednia szyba. W Największe mrozy wsiadam do auta, włączam guziczek i po minucie lód spływa z szyby bez skrobania. Dzięki temu szyba nie ma zarysowań co bardzo korzystnie wpływa na widoczność w deszczową noc.
~sylsam@poczta.onet.pl
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Do przodu bardzo dobrze. Do tyłu nieco słabiej - podobnie jak w mikrobusie. Lewe lusterko zewnętrzne przy normalnym ustawieniu chowa swoją zewnętrzną stronę w obudowę na tyle, że mimo wypukłości lustra nie pozwala obserwować tzw. martwego kąta - ewidentna wpadka konstruktorów, bo obudowy lusterek lewego i prawego nie powinny być symetryczne. Plusem jest ogrzewanie (elektrooporowe) przedniej szyby.
~dariusz.stepien@electrolux.com
Kombi 1.8 16V 125KM 92kW
Tu też nic dodać. Lusterka ustawiane elektrycznie, szerokie, bez zniekształceń. Fotel podnoszony elektrycznie. Przy parkowaniu zmiana ustawień lusterek i fotela to bajka. Wyczucie gabarytów to już talent kierowcy. Czujnik parkowania z tyłu się przydaje (kombi). Słupki przednie nie zabierają dużo z widoku. Każdy siedzi jak chce, nawet jak chce widziec koniec maski to tez sie da.
~Adam SZCZECIN
Kombi 1.8 16V 125KM 92kW
Jeżeli chodzi o jazdę autostradową to bajka. Jest super, miękko i wygodnie. Co do nierówności w mieście to już nie jest tak super, choć wszystko się mieści w przyzwoitej normie. W mieście czuć nierówności, zawieszenie jest komfortowe ale i jednocześnie sztywne. Nie puka nie stuka ale informuje kierowcę o dziurach znajdujących się na drodze.
~bialy0503
Kombi 2.0 TDDi 115KM 85kW
Widoczność ok.Jak to w kombi trochę gorzej z widocznością do tyłu.Ogrzewanie przedniej szyby coś pięknego,szczególnie gdy są mrozy.W innych autach trzeba trochę poczekać aż się nagrzeje wentylacja,bo szybki parują a gdy jest naprawdę zimno to ta para zamarza,a tu dwie minutki i szyby przejrzyste.Nie trzeba skrobać przedniej szyby.
~Marcin
Kombi 2.0 16V 145KM 107kW
Długie auto. Prawie 5 m. Przydałyby się czujniki parkowania z tyłu. Lusterka małe, ale ogarniają perspektywę, więc nawet parkowanie ze ślepą burtą nie sprawia większych kłopotów. Pejzaż z przodu i na boki bez zarzutu. Dodatkowe ogrzewanie szyby za tylnymi drzwiami jest pomocne w mroźne dni.
~kesonex
Kombi 1.8 16V 125KM 92kW
Tył kanciasty co daje poczucie odległości. Przód i maska po podniesieniu fotela(elektrycznie) daje poczucie dokąd sięga krawędź auta. Szyba podgrzewana wiec szybko odbiera parę co zwiększa komfort w stosunku do innych aut bez podgrzewania. Boczne szyby duże , dzieci zadowolone z szyberdachu.

Usterki Ford Mondeo III

Ford Mondeo III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~AdamCiolkowski@gmail.com
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Widoczność dobra. El. regulacja fotela w kilku kierunkach ułatwia dostosowanie tego parametru. Mam kombi i nie ma parktronica, ale jeszcze w nic nie uderzyłem. jak do każdego auta trzeba się przyzwyczaić. 4 za to że nigdy nie wiem czy mam 10 czy 30cm od przodu bo nie widać końca maski.
Ford Mondeo III Kombi