Lista ocen Ford Mondeo III Kombi 1.8 16V 125KM 92kW 2001-2007 (28) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Radek T.
Kombi 1.8 16V 125KM 92kW
Ogrzewanie ok, da się szybko zwiększyć temperaturę w samochodzie, ale co do klimatyzacji, mam kilka uwag. Mam automatyczną, w pełni sprawną klimatyzację, ale w upalny dzień wcale nie jest łatwo schłodzić wnętrze. Po pierwsze, auto jest spore, zwłaszcza, że to kombi, po drugie, nie ma nawiewu na tylną kanapę (dla mnie jeden z dwóch największych minusów tego auta).
~kesonex
Kombi 1.8 16V 125KM 92kW
Zero problemu z podgrzaniem i odmrożeniem szyb w zimie i lodu(1min 20 sek) i można wycieraczkami szyby wytrzeć. Po wymianie filtra kabinowego ładnie grzeje zadaną temperaturę lub chłodzi ze sprawnej klimatyzacji. Nie ma problemu z parowaniem szyb. Brakuje mi tylko wentylacji podłogowej pod fotelami dla pasażerów z tyłu tak jak to miało miejsce w Citroen picasso.
~Adam SZCZECIN
Kombi 1.8 16V 125KM 92kW
Kupiłem ten samochód, że względu na to że chciałem mieć większe auto (poprzednio jeździłem Escortem) i żeby była klima. Klima działa bardzo dobrze, ogrzewanie zimą również daje radę. Nie mam do czego się przyczepić. Wnętrze mam zawsze chłodniejsze bo z tyłu mam przyciemniane szyby (ze względu na dziecko).
~dariusz.stepien@electrolux.com
Kombi 1.8 16V 125KM 92kW
Z climatronic naprawde super. Można ustwic temp nawiew auto i wszystko z głowy. Jeśli szyba się paruje wystarczy klawisz MaxSzyba (duży i wygodny) a nawiew zwieksza sie na MAX kieruje na szybe i zwieksza temp z klimą włącznie. szyba odparowana w 10sek! Jeszcze raz MaxSzyba i poprzednie ustawienia wracają.
~m
Kombi 1.8 16V 125KM 92kW
Tutaj jak dla mnie brak nawiewu z tyłu samochodu to duży minus, samochód taki duży rodzinny a komfort na tylnej kanapie w upalne dni nie jest taki dobry jak z przodu. W zimę z kolei lubią z tyłu zaparować szyby. Ale ogólnie wydajność klimatronika jest bardzo dobra
~Pawel
Kombi 1.8 16V 125KM 92kW
Brakuje dodatkowego nawiewu na tylna kanape. Ogrzewana przednia szyba to cos wspanialego :) Do tego ten bajer z max nawiewem cieplego powietrza na przednia szybe. Ogolnie wentylacja i klimatyzacja dziala poprawnie. Panel latwy w obsludze.
~Sławek
Kombi 1.8 16V 125KM 92kW
klima w porządku, wydajna i szybka, fajny nadmuch typu wichura na szybę, ogrzewanie też spełnia swoją rolę ale czasami temperatura wariuje, tzn. przy ustawieniu tej samej temperatury raz mocno dogrzewa a raz czuć jest chłodne powietrze
~szary11@op.pl
Kombi 1.8 16V 125KM 92kW
Automatyczna klima ma czasem problem ustabilizować temperaturę wewnątrz. Trzeba trochę ręcznie ją wspomagać rozdzielając nadmuch w rządane strony. Sama wydajność super. Znacznie lepiej niż w poprzedniku.
~Marek
Kombi 1.8 16V 125KM 92kW
Fordy słyną z dobrej wentylacji o ogrzewania. Wentylacja szczególnie ta na szybę dmucha na prawdę mocno i na prawdę głośno, ale spełnia swoje zadanie, Szyby odparowują bardzo szybko.
~johnny_howard
Kombi 1.8 16V 125KM 92kW
Bardzo dobrze działa z przodu, trudniej z komfortem dla pasażerów na tylnej kanapie. Elektryczne ogrzewanie przedniej szyby to fantastyczna sprawa.
Ford Mondeo III Kombi