Lista ocen Ford Mondeo III Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW 2001-2007 (35) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 32 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~fiku_miku
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Dosyć precyzyjna, nie mam żadnych zastrzeżeń. Nawet wsteczny wchodzi za pierwszym razem co np w JAPOŃCACH się nie zdarzało. Jakbym miał się czepiać, to jedynka jest zbyt krótka. Trójka i czwórka zdecydowanie służą do wyprzedzania. Uwaga na padającą dwumasę - koszt zabawy 2700 brutto, dobrze byłoby kupić już z wymienioną.
~Andrzej
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Biegi wchodzą dość precyzyjnie jednak mają krótkie przełożenia przez co cały czas trzeba machać wajchą i przy 100km/h można wrzucać 6 bieg. Do prędkości 130 jedzie bez problemu ale powyżej czuć że się męczy. Sprzęgło chodzi bardzo lekko
~ice
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Bez większych zarzutów, ale podczas ostatniego przeglądu pojawiała się mała plamka oleju pod skrzynią biegów. Co do komfotru użytkowania to trudno wchodzi jedynka przy słabo rozgrzanym silniku. Przydałby się dodatkowy - 6 bieg na trasie;-)
~pawel pik
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
u mnie bez zastrzezen, trzeba sie przyzwyczaic ze auto ma dosc duzy moment i nie lubi wysokiego biegu przy niskich predkosciach, np, sharan na rondzie 30 km/h i 3 ka nie ma problemu.jest bardziej elastyczny.
~rafikr15@interia,pl
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Przełożenia pracują bardzo precyzyjnie można by powiedzieć że w sposób intuicyjny.Włanczanie biegu wstecznego wymaga krótkiego przyzwyczajenia.Z mojej strony duże brawa dla Forda.
~jack_byk
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Każdy poziom wchodzi za dotykiem palca, zdrowa nie reanimowana. Radzi sobie świetnie od czasów zamontowania w salonie.
~MaroX
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
AUTOMAT TIPTRONIC działa bardzo przyjemnie. W razie konieczności można zmieniać biegi łopatkami w kieorwnicy.
~Thomas
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
prócz dwójki która przy zimnym silniku trochę ciężko wchodzi, skrzynia super, dodatkowo 6-ty bieg na trasie bardzo się przydaje
~Kazik
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Działa bez zarzutu. Wymiana sprzęgła z dwumasą, co przy takim przebiegu nie powinno dziwić.

Usterki Ford Mondeo III

Ford Mondeo III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Kazimierz
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Dobrze dobrane przełożenia, biegi wchodzą bardzo dobrze nie topornie, nie za lekko optymalnie dla mnie
Ford Mondeo III Kombi