Lista ocen Ford Mondeo III Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW 2001-2007 (32) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 35 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Gero
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Świetnie. Branie zakrętów tym autem to czysta przyjemność. Jest jednak jedno "ale": jeśli podczas ostrego zakrętu (np. gdy w mieście skręcasz w prostopadłą ulicą) tylna oś przejeżdża przez jakąś nierówność (garb, dziura) to czuć jej niekontrolowany uślizg - nie jest to przyjemne. Nie wiem czy to tylko takie odczucie, czy po prostu tylnia oś traci przyczepność. Na równej nawierzchni jest pięknie.
~fiku_miku
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Układ jezdny to istna poezja. Nie przenosi żadnych stuków do środka, auto trzyma się jak przyklejone nawet z kiepskimi amortyzatorami z tyłu w moim modelu. Do tego mam lacze 17\" 225/45 także trakcja - bajeczka. Co do awaryjności to tak jak wszędzie - łączniki stabilizatora przy zakupie i mechanik powiedział że to najczęściej na naszych cudownych drogach.
~rafikr15@interia,pl
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Układ jezdny jest dość twardo zestrojony co przekłada się na dobre właściwości trakcyjne.Wielowachaczowe zawieszenie sprawuje się naprawde dobrze.Części z których jest wykonane są dobrej jakości tak że nie nastręczają kłopotów z ich częstą wymianą.Iznowu duży plus dla Forda.
~Andrzej
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
To z czego Mondeo słynie najbardziej, prowadzi się bardzo pewnie nawet po górach w ostrych zakrętach. Kierowanie jest precyzyjnie i na dodatek bardzo wytrzymałe nawet jak na polskie drogi. Kierownica chodzi bardzo lekko jest jednak precyzyjna
~mondziarz
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Mondeo to legendarne właściwości jezdne :) miłe komfortowe zawieszenie, które w zakrętach prowadzi samochód jak po sznurku. Można jechać 180 km/h i w ogóle tego nie odczuwać. Auto prowadzi się zawsze stabilnie i pewnie.
~ice
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Auto doskonale się prowadzi i sprawadza się na każdej nawierzchni. Nie wypada z toru jazdy, dzieki ESP mam wystarczającą kontrolę na śliskiej nawierzchni. Do tego auta polecam oponki Good Year lub Bridgestone - u mnie się sprawdzają.
~Kazik
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Cóż się rozpisywać, tak jak lubię. Precyzyjny, sztywny i zwarty. Podczas jazdy subiektywnie sprawia wrażenie mniejszego niż jest. Do komfortu i trwałości również nie mam zastrzeżeń.
~jack_byk
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Ponad 1,5 Tonażu w wersji Kombi nieźle trzyma się drogi, nie wypada z zakrętów. Czego więcej wymagać od auta nie będącego typowym rajderem.
~Uwson83
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Dobrze trzyma się drogi. Pożera asfalt na trasie. Jak dla mnie to jest za duże auto do miasta. Wpada w każdą dziurę i ciężko zaparkować.

Usterki Ford Mondeo III

Ford Mondeo III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Przemo
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Wzór w swojej klasie. Doskonale wybiera nierówności i nigdy nie zdarzyło mi się stracić przyczepności - mimo, że czasami lubię szybciej pokonywać zakręty.
Ford Mondeo III Kombi