Lista ocen Ford Mondeo III Sedan (236) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 413 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~sti
Sedan 2.5 170KM 125kW
Klimatyzacja i ogrzewanie działają szokująco szybko. Bardzo mocna dmuchawa, mało głowy nie urwie. Jeszcze raz podkreślę bardzo szybkie ogrzewanie i schładzanie auta, a co ponadto - to jest prawdziwa klimatyzacja, zdolna zamienić samochód w lodówkę, a nie schładzacze, jak w moim poprzednim aucie - teraz widzę różnicę :) Musimy często osłabiać działanie wentylacji czy ogrzewania, zmniejszająć prędkość dmuchawy. Dodatkowy plus to dokładne...
0,0
~badvit
Sedan 1.8 16V 125KM 92kW
Tu jest pełen luksus. Ogrzewanie w zimie zależnie od nagrzanie silnika. Po osiągnięciu temperatury silnika kabina nadgrzewa się błyskawicznie. Przy oszronionych lub oblodzonych szybach wystarczy wcisnąć dwa przyciski i po kilku minutach szyby są przejrzyste. W lecie natomiast klimatyzacja sprawuje się bez zarzutów. Nastawiam temperaturę i system chłodzenia dąży do jej osiągnięcia.
~Artur Molan
Sedan 2.0 TDDi 90KM 66kW
Wentylacja wydajna przy czystym filtrze przeciwpyłkowym, co oznacza konieczność wymiany 2 razy w roku. W przeciwnym wypadku trzeba korzystać z wysokich biegów dmuchawy i włożyć zatyczki do uszu ;-). Ogrzewanie zimą fatalne tylko ;-) przez pierwszych 20 km. co oznacza, że nigdy nie było mi ciepło gdy jeździłem po mieście. Trzeba się ciepło ubrać i nie liczyć na to, że się silnik nagrzeje.
~mimonmajster
Sedan 2.0 TDCi 130KM 96kW
Z przodu świetnie, tylko osobom siedzącym na tylnej kanapie troche zimno w nogi, szczególnie w zimę, coś nietak z wentylacją w tamtych punktach. Ogólnie bardzo dobrze spisuje sie automatyczna klimatyzacja, która nie bucha lodowatym powietrzem w letnie dni (przez co często chorowałem na zatoki =(( ) tylko powoli ogrzewa/schładza wozik do odpowiedniej temperaturki.
~jacek
Sedan 1.8 16V 125KM 92kW
dziala prawidlowo. Czasami mam wrazenie ze klimatronik pracuje wbrew mojej woli, ale efekt jest dobry. Moze jest madrzejszy ode mnie ? :) Szyby czasami paruja i nie pomaga wymiana filtra kabiny, ale ogrzewanie szyby tylnej i przedniej (super luksus), nawiew na przod lub klima - wszystko to blyskawicznie odparowuje szyby, do wyboru do koloru.
~Kaczor
Sedan 2.0 TDCi 130KM 96kW
Sterowanie klimatyzacja (nawiewem) za pomoca klawiszy jest malo wygodne. Mowie o jezdzie. Za bardzo absorbuje. Moze wieksze przyciski? Pokretlo odpada bo sa dwie strefy i mamy juz dwa pokretla do ustawiania temperatur. Samo dzialanie klimatyzacji/nawiewow jest dobre. Ogrzewania na razie nie mialem okazji testowac.
~mich
Sedan 2.0 145KM 107kW
Jest tryb MAX dający maksymalny nawiew - bardzo przydatny przy szybkim odparowaniu szyb. niestety jak jest deszcz to szybki parują i klima jest często jedynym rozwiązaniem. Poza tym ogrzewani lubi czasem wariować i dmuchać albo super gorącym albo w ogóle nie ogrzewanym powietrzem. Poza tym luzik:)
~martinez
Sedan 1.8 16V 125KM 92kW
Ładnie chłodzi, chociaż zimą przyczepiłbym się do klimatronika - przy ustawieniu 18 st zimą, praktycznie po chwili nie było czym oddychać. Szaleje też podczas chłodzenia przedniej szyby, bo automatycznie załącza klimę, a dmucha gorącym powietrzem - chyba coś mam nie w porządku z modułem klimatronica.
~Mihaoo
Sedan 2.0 TDCi 130KM 96kW
Bez włączonej klimy tendencja do parowania. Przy włączonej klimie para zanika. Mocna sila nawiewu na maksymalnym biegu, problemy z utrzymaniem żądanej temperatury, automatyka wariuje, czasem jest za cieplo a czasem za zimno w stosunku do ustawionej temperatury bez względu w jakim trybie pracuje wentylacja.
~zawi
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
Słabo. Szyby strasznie parują, trzeba włączać klimę. Natomiast klima działa fajnie, chociaż to manual, to da się nią łatwo ustawić. Ogrzewanie też jest całkiem ok, chociaż myślę, że mógłby się nagrzewać trochę szybciej. Na pewno największy plus to klima. Ogólnie daję 4-.
Ford Mondeo III Sedan