Lista ocen Ford Mondeo III Sedan (284) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 365 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andrzej
Sedan 2.0 145KM 107kW
Juz od samego początku same problemy.W pierwszym roku,czyli na szczęście na gwarancji 4 (słownie: czterokrotna ) wymiana wahaczy. Znany błąd konstrukcyjny.Potem ciągłe wymiany łączników stabilizatorów(przód i tył),wymiany sprężyn(popękane)wymiany tulei tylnego zawieszenia .Dwa razy wymiana całej belki(1500 zł sztuka)itd....
~MarekW
Sedan 1.8 16V 125KM 92kW
bardzo przeciętnie, nie wiadomo co stuka w przednim lewym zawieszeniu, co zgrozo coś zaczyna stukać z prawej strony w tylnym zawieszeniu, jeździłem innymi samochodami tej klasy i nigdy lub prawie nigdy nie słyszałem pracy zawieszenia. Słyszałem opinie że to jedno z najlepszych zawieszeń moje na pewno nie !!!
~wonkey
Sedan 2.0 TDCi 130KM 96kW
Inzynierowie z forda sie postarali. Auto prowadzi sie jak przyklejone do drogi, swietnie trzyma sie w zakretach. Jedynie na mokrej nawierzchni trzeba uwazac, bo przy ruszaniu kola potrafia sie krecic w miejscu nawet na 3 biegu;). Predkosc max.- 230km/h ...moze trafil mi sie dobry egzemplarz;)
~martinez
Sedan 1.8 16V 125KM 92kW
Bardzo ładnie tłumi nierówności, chociaż nie jest aż tak stabilny podczas wiraży jak moje poprzednie auto Mazda 626 - tu środek ciężkości jest jakby wyżej i jest trochę bardziej miękki. Czyli - auto niezbyt nadające się do szaleństw, za to jako rodzinne - absolutnie superanckie.
~Adams.ki
Sedan 2.0 TDCi 130KM 96kW
komfort słabiutki w porównaniu np. do Passata czy Laguny- sztywny,fakt dobrze trzyma się zakretów przy dużych predkościach,tj. takich w jakich przecietny kierowca nie wchodzi w zakręty,ma to znaczenie tylko dla rajdowca; w kazdym razie laguna radzi sobie porównywalnie
~sti
Sedan 2.5 170KM 125kW
Zawieszenie bardzo pewne, mało nurkuje, nie siada z tyłu pod obciążeniem więcej niż o 5 cm, nie przechyla się, a jednocześnie - jak się spokojnie jedzie na nierównościach - wybiera miękko (ale wystarczy pojechać trochę szybciej i wtedy jest twardo).
~alfista
Sedan 3.0 V6 24V ST220 226KM 166kW
Jeździłem Alfą 156 2,0 benzyna z obniżonym zawieszeniem prosto z pucharu Alfa Romeo, świetne, twarde - nie wada.......ale te dziury, jednak moim zdaniem forda jest po prostu lepsze. świetnie łączy pewność na zakrętach, twardość z komfortem. Rewelacja.
~Escoral
Sedan 2.0 TDCi 130KM 96kW
Prowadzi się ten samochód z dziecinną łatwością. W końcu ma on jeden z najlepszych układów kierowniczych w swojej klasie. moim zdaniem szesnastocalowe koła to jest optymalny wybór na nasze drogi. Spory prześwit tego auta też jest jak dla mnie zaletą.
~Super auto
Sedan 2.2 TDCi 155KM 114kW
Co tu dużo mówić *****isty i wytrzymały na nasze. Jak coś padnie w zawieszeniu to kosztuje grosze w porównaniem z pasażerem b5 to rewolucja na skalę swiatową przez prawie 3,5 roku wymieniłem łączniki stabilizatora za 30zł sztuka
~Max
Sedan 2.0 TDDi 115KM 85kW
Układ jak to układ.. jeśli ma się wspomaganie to się kręci :D prowadzi się genialnie. Bardzo dobrze trzyma się drogi, a przy tym jest bardzo komfortowe. Zresztą Ford od dawna miał jedno z najlepszych zawieszeń na rynku.
Ford Mondeo III Sedan