Lista ocen Ford Mondeo III Sedan 2.0 TDDi 115KM 85kW 2001-2007 (13) - Silnik

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~G63
Sedan 2.0 TDDi 115KM 85kW
Ruszanie tym samochodem to tragedia przez duże T. Sprzęgło+ jedynka+ ten silnik nie pasują do siebie w żadnym wypadku. Już podczas jazdy silnik zachowuje się przyzwoicie. Na trasie bardzo pozytywnie. Jazda to czysta przyjemność. Przy około 2000obr dźwięk silnika staje się głośniejszy i jest to zauważalne- nie powinno tak być. U niektórych występuje jeszcze delikatne szarpnięcie.
~Max
Sedan 2.0 TDDi 115KM 85kW
Silniki 2.0 TDDi zostały zaopatrzone również w turbosprężarkę o stałej lub zmiennej geometrii i układ recyrkulacji spalin z zaworem sterowanym podciśnieniem. Okazały się niestety dość problematyczne. Elementy, takie jak dwumasowe koła zamachowe czy koło pasowe napędu osprzętu, są w tych silnikach wyjątkowo mało trwałe.
~kamilek30
Sedan 2.0 TDDi 115KM 85kW
silnik doskonały w jednostce TDDI, mimo dość głośnego klekotu to pracuje równo, odpalał mi nawet przy -31 stopni bez większych problemów. co najważniejsze zero awarii - a to chyba sie liczy każdemu radzę wystrzegać się silników TDCI z comon railem - padają wtryski od naszego paliwa
~papas
Sedan 2.0 TDDi 115KM 85kW
Bardzo sprawnie przyspiesza, 115 KM zupełnie wystarcza naw3et do bardziej dynamicznej jazdy. Jedyny mankament to stosunkowo głośna praca silnika, ale głównie na I oraz II biegu przy okolo 2 tys. obrotów. Potem jest już znacznie ciszej, także na autostradzie.
~Marcin
Sedan 2.0 TDDi 115KM 85kW
Bardzo fajny i bezawaryjny silnik. Jest dosyć dynamiczny a przy tym oszczędny i stosunkowo cichy. Dobrze radzi sobie z dosyć sporą wagą. Fakt, ze przyspiesza dopiero powyżej 2000 tysięcy obrotów, ale to chyba jak każdy diesel.
~Arcisz
Sedan 2.0 TDDi 115KM 85kW
Kilka osób polecało mi właśnie silnik TDDI no i się nie zawiodłem. Naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Nic w nim przez ponad dwa lata od zakupu nie musiałem wymieniać. Ani razu nie stał na warsztacie.
~RISSERS
Sedan 2.0 TDDi 115KM 85kW
Troszke glosny ale na zimno potem w normie mam porownanie bo sluzbowo jezdze TOYOTAMI i jak depniesz to strasznie grzmia wiec niema co nazekac naprawde da sie wytrzymac a pozatym to nie bezyna
~jacar2001
Sedan 2.0 TDDi 115KM 85kW
Klepie jak każdy traktor, ale pali od dotyku,nie krztusi się nie szarpie.Pomimo że swoje najlepsze lata ma już za sobą. Ogólnie dobrze.
~daat
Sedan 2.0 TDDi 115KM 85kW
Pracuje równo, wysoki moment obrotowy powoduje, że bez redukcji łatwo wkręca się na obroty przy wyprzedzaniu. Tak jak kazdy diesel TDDI - stosunkowo głośny
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo III Sedan 2.0 TDDi 115KM 85kW
7,3
~Ford Mondeo mkIII 2.0TDDi
Sedan 2.0 TDDi 115KM 85kW
Silnik pracuje równo, kultura pracy bardzo dobra, elastyczność również bardzo dobra w trasie!
Ford Mondeo III Sedan