Lista ocen Ford Mondeo IV Kombi (127) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 92 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~antymondek
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Samochód doprowadza mnie do szału, te ciągle pojawiające się \"usterki\" w postacji zapalających się z nikąd i samogasnących kontrolek na tabkicy rozdz zaczyna mnie wkur... Poprzednio miałem fokusa ostatniej generacji i zachciało mi się większego to kupiłem i teraz mam, ta pierdzielona elektronika jest nie do zniesienia. ato airbag fotela nie kontaktuje a to abs z esp sie zapala no fuck co za samochód tyle kasiory kosztował i taki kwas. I to...
~NightFlyer
Kombi 2.0 Duratorq TDCi 130KM 96kW
Wyciszony w miare dobrze. Raczej na 3+ lub na 4-. Nic nie stuka, nic nie puka, nie skrzypi, ale silnik slychac i mocniejsze odglosy z zewnarz tez slychac. Nie jest tragicznie, ale do idealu tez daleko. Tu UWAGA! Przed zakupem bylem ostrzegany, ze w nowym Mondeo skrzypia plastiki konsoli. Mam 175 000 km przebiegi i NIC nie skrzypi nawet przy -23C. Takze jest to raczej mit, niz rzeczywistosc.
~Zibi
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Wyciszenie jest słabe, słychać bardzo dużo hałasów przenoszonych z bagażnika, jest duży i rezonuje, hałas opon słychać bardzo szczególnie tylnych, silnik też do cichych nie należy, dodatkowo radio gra nieźle, ale co z tego jak boczki trzeszczą, wibrują jak trochę podkręcić głośniej, mam wersję titanium i lepsze głośniki, ale to też nie żaden hi end, ani premium, generalnie słabo
~V8power
Kombi 2.0 Duratec 145KM 107kW
Silnik ledwo słychać do 3 tys. Układ wydechowy słyszalny na tylnej kanapie. Szum wiatru i opon dopiero powyżej 90 km/h. Zawieszenie lubi nas poinformować, że wjechaliśmy w dużą dziurę. W aucie jest głośno dopiero jak damy mu się rozhulać i trochę przyciśniemy. Ze względu na 5 biegów na autostradach robi się już głośno ale przy 140 km/h nadal można spokojnie rozmawiać.
~wesoły_Józio
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Jest zdecydowanie za głośno powyżej 130km/h. Aerodynamika na przeciętnym poziomie i boczne szyby na których ląduje wszystko co zmiotą wycieraczki - bez owiewek porażka. Niektórzy powiedzą, żeby podgłośnić radio, to jest dopiero tragedia - system audio na bazie radia CD6000 jest gorzej niż zły. Jak nie cudować z ustawieniami, tony średnie i niskie prawie nieosiągalne.
~Maciej
Kombi 2.0 Duratec Flexifuel 145KM 107kW
Wcześniej jeździłem dieslem więc jestem zachwycony cichutkim silnikiem (jego spalaniem niestety mniej...). Nawet przy prędkości rzędu 190-200 km/h nie jest bardzo głośno. Jestem bardzo wyczulony na punkcie głośności w samochodzie i nie mam najmniejszych zarzutów. Silnik słychać dopiero od jakiś 4 tys. obrotów - szkoda że nie ma 6 biegów.
~Pawel_90
Kombi 1.6 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Tu mógłbym odjąć pół gwiazdki. Opony 235/45/18 zwiększają hałas przy prędkościach 130. Jednak nie ma się co oszukiwać, gdyż auto w nich wygląda świetnie. :-p Koła zimowe 235/50/17 i z oponami Dębica HP2 wypadają znacznie ciszej, od letnich. Być może kwestia samych opon również odbija się znacząco na hałasie wewnątrz auta.
~Rafał
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW
Generalnie w tym zakresie Ford ma chyba najwięcej do poprawienia. Dosyć intensywnie do wnętrza dociera szum opon (prędkości powyżej 100 km/h) a także szum powietrza, zwłaszcza przy prędkościach autostradowych (powyżej 130 km/h). Również przy tych prędkościach silnik mógłby być lepiej wygłuszony. Jeździłem lepiej wyciszonymi autami.
~StaW
Kombi 2.2 TDCi 175KM 129kW
Jest znacznie lepiej niż w MK III. Tam jadąc 160 km/h ciężko się rozmawiało, a o słuchaniu audiobooka mowy nie było. W MK IV jest znacznie lepiej, ale wiadomo - to nie BMW. Najbardziej przeszkadza hałas z powietrza wirującego wokół relingów dachowych - Ford mógłby tu pójść za innymi markami i zacząć montaż płaskich relingów...
~Michał
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW
Przy tej kategorii zostawiam 3 gwiazdki, jeżeli chodzi o jazdę miejską to jest w sam raz lecz jeśli chodzi o prędkości autostradowe którymi często się poruszam na poziomie 140-170 km/h w Mondeo mogło by być lepiej, bardzo duży szum dochodzący przez drzwi przednie powoduje że jest to troszkę denerwujące.
Ford Mondeo IV Kombi