Ocena kierowcy - Ford Mondeo IV Kombi

NightFlyer, 14 lat temu
Silnik 2.0 Duratorq TDCi 130KM 96kW
Rok produkcji 2007
Ford Mondeo IV Kombi 2.0 Duratorq TDCi 130KM 96kW od 2007 - Oceń swoje auto
Inne : Najbardzie pozytywnie mnie zaskoczyl tzw caloksztalt. To idealne auto dla kogos, kto lubi podrozowac samochodem na dalekie dystansy. U mnie miesci sie rodzina, 2 psy, bagaze i wszystcy maja luksusowe warunki w podrozy z psami w bagazniku wlacznie :)
Inne : Zamarza zamek pokrywy silnika.
Karoseria : Producent przekombinowal z wlewem paliwa, Caly czas odbija dystrybutor. Trzeba wlewac paliwo malymi \"lyczkami\".
Auto oceniam jako doskonale. Jest DUZE, jest SZYBKIE, pali MALO, NIE PSUJE SIE, daje ogromna przestrzen i KOMFORT.
Silnik pracuje jak zegarek. Gdy obok stoi jakis Passat z TDI, to wlasciwie silnika nie slychac, bo Passat zagluszy go :)
Pelna kultura, 6-biegowy manual, dziala bez zarzutu, wajchuje sie latwo i przyjemnie.
Tlumi wszystko doskonale, chcioalem dac 4 gwiazdki, ale nie dam, bo moje problemy sa spowodowane felgami 17\". Sa zaduze i w wyniku tego zawieszenie pracuje nieco zbyt twardo na dziurach. Z wyzszym profilem opony byloby jak marzenie.
Do tylu slabo, trzeba uwazac, jak przy manewrowaniu statkiem :) Duze lusterka nieco ratuja sytuacje. Wskazane czujniki na tyl. Doskonale oswietlenie drogi (xenony z doswietlanie zakretow). Przy wlaczonych swiatlach drogowych widocznosc jak w sloneczny dzien na wszystkie 3 strony oprocz tylu :)
Doskonala ergonomia. Jedyne co zmienilbym, to przycisk swiatel awaryjnych usytoowalbym gdzies blizej prawej reki kierowcy, Jedna gwiazdke zabieram za dziwny sposob ustawiania folela kierowcy. Wysokosc reguluje sie razem katem pochylenia, a to blad i tak byc nie powinno.
Idealnie! Niec nie paruje, szybko rozgrzewa sie, szybko rozmraza sie.
Duuzo miejsca. Niec ujac, nic dodac. Powiem tak, ze miejsca wiecej, niz mialem w X5.
Wyciszony w miare dobrze. Raczej na 3+ lub na 4-. Nic nie stuka, nic nie puka, nie skrzypi, ale silnik slychac i mocniejsze odglosy z zewnarz tez slychac. Nie jest tragicznie, ale do idealu tez daleko. Tu UWAGA! Przed zakupem bylem ostrzegany, ze w nowym Mondeo skrzypia plastiki konsoli. Mam 175 000 km przebiegi i NIC nie skrzypi nawet przy -23C. Takze jest to raczej mit, niz rzeczywistosc.
U mnie srednia spalania to 5.3L/100km. Coprawda nie mieszkam w miescie. Do duzego miasta mam 30km i staram sie go unikac i bywam tam gora 5 razy w tygodniu z koniecznosci. Srednie spalanie w trasie 5.0L/100km (jazda ok 110 km/h. Jak na taki duuzy samochod to jest REWELACJA! W miescie pali srednio ok 7.4L/100km (korki, swiatla, etc).
Wiadomo, zawsze moze byc taniej, ale niema cudow :) W miare przyzwoicie.
1) Nie wiem co z wlewem paliwa, ale na tankowanie musze poswiecac nawet 15 min, bo odbija caly czas i musze wlewac paliwo porcjami po 0.5-1 L. Wkurzajace to. 2) Na mrozie zamarza zamek pokrywy silnika i nie da sie wlac plynu do spryskiwaczy. Musze jechac na myjnie odmrazac auto.
Brak jak narazie.
Ford Mondeo IV Kombi