Lista ocen Ford Mondeo IV Kombi (161) - Silnik

Na liście zabraknie 58 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~P.
Kombi 1.6 EcoBoost 160KM 118kW
Silnik ok. Denerwujace jest brzeczenie przy przyspieszaniu przy ok 2000 obr. Generalnie elastycznosc ok alemogloby byc pare Nm wiecej.
~NightFlyer
Kombi 2.0 Duratorq TDCi 130KM 96kW
Silnik pracuje jak zegarek. Gdy obok stoi jakis Passat z TDI, to wlasciwie silnika nie slychac, bo Passat zagluszy go :)
~acypek
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Jak na tej klasy samochód silnik pracuje za głośno, ale może to opinia nie trafna z uwagi, że wcześniej jeździłem na benzynie.
~ford_car_user
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Fokus 2 z silnikiem 1.8 tdci robi mi kuku. Samochód nie ciągnie powyżej 190km/h ( 200 km/h nieosiągalne - no chyba z przepaści ).
~mondeoporażka
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Silnik bardzo głośny, po włączeniu klimatyzacji przy około 2000 tys. obtotów zaczyna wpadać w wibracje, szarpania.
~BBH
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Bardzo dobrze!!! Jest cichy i elastyczny. Bałem się trochę \"klekotu\" i głośnej pracy pracy, ale nie mam się tu do czego doczepić.
~Czaro
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Przy tym przebiegu raz wymienione wtryski, przez dupnego mechanika, bo problemem byl dpf. Przy 370000.
~TWZ
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
dynamiczny chociaż oszczędny po ok 20 kkm dołożyłem "boosta" z VTech, różnica ogromna
~buniek
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Cichy, kulturalnie pracujący, bezawaryjny, wymiana oleju co 10 tyś. i zero problemów.
~mm
Kombi 2.0 Duratec 145KM 107kW
Silnik niezawodny, jednak do tak dużego auta jest trochę za słaby - brakuje dynamiki.
Ford Mondeo IV Kombi