Lista ocen Ford Mondeo IV Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW 2008-2014 (23) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~antymondek
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Samochód doprowadza mnie do szału, te ciągle pojawiające się \"usterki\" w postacji zapalających się z nikąd i samogasnących kontrolek na tabkicy rozdz zaczyna mnie wkur... Poprzednio miałem fokusa ostatniej generacji i zachciało mi się większego to kupiłem i teraz mam, ta pierdzielona elektronika jest nie do zniesienia. ato airbag fotela nie kontaktuje a to abs z esp sie zapala no fuck co za samochód tyle kasiory kosztował i taki kwas. I to...
~hubertp29@interia.pl
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Jak to u forda... coś tam zawsze wyskoczy. Póki co na gwarancji był wymieniany... znaczek ford na tylnej klapie. złuszczyła się farba... heheh. Poza tym zgłosiłem stuki w zawieszeniu. Okazało się, że nie wszystko fabrycznie było dokręcone tak jak powinno. Teraz jest ok. Powiem tak. Mam doświadczenie w eksploatacji fordów. Wcześniej przejechałem 250 tys. km focusem I. I z fordami jest tak, że do 200 tys można na nie liczyć. Po przekroczeniu tej...
~Jarek z Wroclawia
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
ogólnie po za jakimiś tam stukami nic się ie działo , estetycznie to światła przednie zaszły mu bielmem ( dostał matowych plam ) , znaczek forda wyliniał ( łuszczy się - mało co mozna odczytać ford ) , maski w zimie lepiej nie otwierac bo zamarza linka i jej nie zamkniesz potem ( zmienili system otwierania - mogli juz ten kluczyk pod znaczkiem zostawić przynajmniej to było niezawodne )
~Toom
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Przez lata parę rzeczy padło, ale to bardziej eksploatacyjnie, bo po sporym przebiegu. Dwumasa, amortyzatory, siłownik zamka, siłowniki klapy, uszkodzona chłodnica klimy, wahacze tył, często trzeba zmieniać tarcze, bardzo wrażliwy na wyważenie kół. Często padają żarówki, ale komputer informuje która i trzeba wymienić, bo padną następne.
~spatnik
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
W ciągu dwóch lat użytkowania musiałem wymienić dwumase i maglownicę, w trakcie podróży nagle gdzieś znikł płyn od wspomagania i pompa pracowałą na sucho, dobrze że się nie zatarła. Drogie cząści, poszło sporo kasy, dołożyłbym tyle ile wydałem na naprawy i starczyło by na avensisa albo accorda. Generalnie uważam, że wtopiłem, powinnienem był kupić inne.
~jaskuł
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
zrobiłem dopiero 3tys. kilometrów auto było z PL salonowe odkupione od firmy przeglądy robione w ASO na czas bezwypadkowe i wszytko cacy radze szukać takich aut niż kombinowanych z Niemiec co prawda mają leprze wyposażenie w tej cenie ( za moje dałem 41tys. ) ale gwarancja pochodzenia i to co się działo z tym autem wydaje mi się przewarzać
~zadowol35
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Autko kupione z przebiegiem ponad 140tys, z tego co widzę z historii serwisowej to kilka rzeczy było robione tj wymieniona turbina, dwumasa+sprzegło więc mam nadzieję że co miało się spier... to już sie sp... i zostało naprawione a ja już będę się tylko delektował weekendowymi wypadami z rodziną.
~polepszak
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Największy mankament tego pojazdu !!! Sporo pierdół na czele z łuszczącym się logo Forda na klapie bagażnika... Totalna porażka w rocznym aucie za 100 tys. zł \"Patyk\" zamiast siłowników po otwarciu maski. Stercząca antena na dachu.
~hubertp29
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Na razie brak, ale jak znam fordy to pewnie jakieś duperele wyskoczą. Poprzednie fordy dobrze czy nawet bardzo dobrze się sprawowały do ok 200 tys. km. Później po kolei trzeba inwestować w naprawy. Przypuszczam, że podobnie będzie z tym wózkiem.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo IV Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
~sławek
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
jak odbierałem nowe auto, piszczał pasek klinowy, wymienili bo podobno jakiś wyjątkowo twardy był, po pół roku popsuł się zamek klapy bagażnika. na razie to wszystko
Ford Mondeo IV Kombi