Lista ocen Ford Mondeo V (102) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 45 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mondzio
Liftback 2.0 TDCi 180KM 132kW
Tu uważam iż jest bardzo dobrze. Przestrzeni jest wystarczająco nawet jak dla mnie gdyż jestem nie co słusznej postury i gabarytów. Jest najszerszym autem w swojej klasie i niech tak nadal pozostanie. Czuje się w nim wygodnie i swobodnie. Praktycznie nic nie ogranicza moich ruchów, a pozycja siedzenia pozwala na długotrwałą jazdę bez nadmiernych efektów zmęczenia.
~wojciech1971
Kombi 2.0 TDCi 150KM 110kW
To jest duży samochód, nawet mam wrażenie, że za duży, mimo, że ma 180 cm wzrostu. Pozycja za kierownicą jest idealna. Na początku trochę poustawiałem wysokość i odległość fotela i kierownicy i od tamtej pory już nic nie muszę zmieniać. Fotel kierowcy jest bardzo wygodny. Nawet najdłuższe trasy pokonuję bez cienia zmęczenia. To jest istotna przewaga nad konkurencją.
~Mariusz
Sedan 2.0 Hybrid 187KM 138kW
Tutaj już w poprzedniej generacji Mondeo było wystarczająco miejsca z przodu i z tyłu, czego można chcieć więcej. Rozstaw osi to 285 cm., więc nie brakuje miejsca nawet dla wysokich. Fotele są bardzo wygodne z przodu i z tyły, a tylna kanapa wydaje się być odchylona do tyłu bardziej niż w oplu czy renault, jest chyba troszeczkę bardziej leżąca.
~krzychu07
Liftback 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
4 sporych rozmiarów osoby mogą się rozsiąść jak u królowej na tapczanie i jechać w długą trasę bez żadnych obaw, 5 osoba może mieć już trochę gorzej, ale dalej chyba ciężko znaleźć auto które oferuje więcej miejsca dla pasażerów na tylnej kanapie, chyba że jakiś minivan albo wielki SUV.
~Aleksander
Sedan 2.0 Hybrid 187KM 138kW
Miejsca jest pod dostatkiem z wykluczeniem bagażnika... ze względu na powiększenie się rodziny i pakowanie wózka do bagażnika zdecydowałem się sprzedać ten Samochód. Więc dla 4 osobowej rodziny z maleństwami nie polecam, po za tym specyficznym przypadkiem :)... jest ok.
~Rafał
Kombi 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
Siedzi się nieco wyżej niż w MK4 i to dla mnie jest średnie. Wolałbym siedzieć niżej. Za to widoczność jest lepsza - szczególnie w okolicy lusterek. Miejsca z tyłu na długość jest wg mnie mniej niż w MK4 ale to i tak duuużo miejsca i nikt do 1.9m wzrostu nie będzie narzekać.
~Stefan
Liftback 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
Mondeo ma mniej miejsca na nogi z tyłu niż poprzednik i tego wiele osób nie może pojąć, czemu w sumie trudno się dziwić. Ale 4-osobowa rodzina się zmieści, a mi o to chodziło. Bagażnik w wersji Hatchback ma 540 litrów, co naprawdę wystarcza.
~Bodzio
Kombi 2.0 EcoBoost 203KM 149kW
Troszkę mniej niż w poprzedniej generacji. Z przodu auto bardziej "otula" kierowcę, ale nie ma wrażenia braku miejsca. Na tylnych siedzeniach miejsca dużo. Bagażnik odczuwalnie mniejszy niż w poprzedniku ale i tak wystarczający.
~M M
Kombi 2.0 EcoBoost 203KM 149kW
Miejsca dla pasażerów jest wystarczająco, jednak pozycja za kierownicą podczas dalekich tras nie jest za rewelacyjna. To jest największa wada która przypomina kierowcy że jest to tylko półka średnia a do premium jeszcze brakuje.
~maksiu1
Liftback 2.0 TDCi 180KM 132kW
Z przodu na sportowych fotelach wygodnie i miejsca pod dostatkiem. Z tyłu 1 dziecko w foteliku, drugie bez I mały pies. Wszyscy jadą wygodnie. Ze względu na pełnowymiarowe koło, bagażnik nieco płytki ale jest box i jest ok.