Lista ocen Ford Orion III (66) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 105 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysiek z lodzi
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
w tym aucie kompletnie nic, totalne zero, nic sie nie popsulo!! wymieniam tylko rzeczy ktore nawet w najlepszych autach sie wymienia, ktore sie zuzywaja podczas jazdy, filtry klocki olej. spalilem tylko kiedys sprzeglo bo wyciagalem lodke z wody pod katem 45st do gory ktora wazyla 2,5 tony!! ale przy takich obciazeniach nawet 3 litrowy diesel by niedawal rady
~fanatyk
Sedan 1.4 71KM 52kW
wlacznik swiatel sie podtopil i nie swiecily, trzeba bylo nareperowac, skrzynka bezpiecznikow dostala wody (tak to w tym typie jest) scieszki sie podotykaly i sie potopilo troche, nowa skrzynka 600 gdzies podobno bo swoja jakos naprawilem, mega wkur.... regulator linki sprzegla, wymienia sie go od srodka i cos czesto sie zuzywa
~LuKaS
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
zawieszenie zawieszenie i jeszcze raz zawieszenie.. co 2 lata wymiana wszystkich tulei gumek itp. jak tego nie robisz to ściąga buja i zdziera opony. wycieki płynu chłodniczego z pompy wody. słabe sprzęgło wytrzymujące jakieś 200tyś km. luzy w układzie kierowniczym
~Kosiar de Yablos
Sedan 1.8 D 60KM 44kW
zawieszenie,poduszkim silnika.......o ile jest doglondany,mając na uwadze stan polskich drug,mozna przewidziec,jedyny powarzny problem to gdy zabraknie paliwa i zaśsie trochu "powietrza"..pchanie to masakra,ale jak ruszy reszta to betka
~Kajteknr1
Sedan 1.8 D 60KM 44kW
raz przytkał się przewód paliwowy, trzeba było to przetkać i już.. jakiś syf w baku, koszt 30zł , ciągle czekam.. skrzynia się oddzywa, sprzęgło coś trzeszczy.. odpukać narazie wszystko gra.. ale to nie nowe auto, trzeba brać pod uwage że nic nie jest wieczne
~Jacek
Sedan 1.3 60KM 44kW
przy tym przebiegu wymieniałem: sprzęgło, regenerowałem głowice,pierścienie na tłokach (podbierał olej) tylne reperaturki błotników. Niestety tak to jest jak sie kupuje używane juz leciwe auto. Największa zaleta tego silnika to łańcuch rozrządu.
~mario.roza
Sedan 1.4 71KM 52kW
z poważnych usterek to zawieszenie. samochód jest dość sztywny i często padają końcówki drążków, stabilizator, tuleje wachaczy. poza tym przepala się wydech, zacinają się zamki w drzwiach, silnik i skrzynia nie zawodzi.
~Fix_kr
Sedan 1.6 i 105KM 77kW
Ogólnie w porządku.Poza przypadłością tej marki , czyli dla mnie korozji powyżej nadkoli i w okolicach wlewu baku. Uwagi mam jeszce do czestej wymiany obejm drążków stabilizacyjnych. Ale takie mamy drogi w Polsce.
~kiper@o2.pl
Sedan 1.4 71KM 52kW
po stłuczce siadła mi skrzynka z bezpiecznikami auto gaśnie na dziurach jak zgasze światła jest ok ale juz go rozpracowałem przydała by sie jakaś ksiązka ułatwiająca naprawy
~zz_top@wp.pl
Sedan 1.6 i 105KM 77kW
Zdarzyłą się jedna poważna usterka - przy przebiegu 130000km padły mi 2 czujniki na silniku naraz. Niby nic a jechać się nie da. Koszt naprawy (części używane) około 700 zł...