Lista ocen Ford Scorpio I Hatchback (77) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 93 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~nikip@wp.pl
Hatchback 2.9 i 145KM 107kW
Zuzycie jak zuzycie niestety chcesz miec wygodne auto duze przestronne a zuzycie jak malucha to nie jest auto dla ciebie ono musi te swoje szesc kucykow nakarmic i niestety niech nikt nie liczy ze auto na powietrze pojedzie ale za te przyjemnosc jazdy warto go tankowac, mi rekompensuje to sama przyjemnosc z uzytkowania tego niezwlyklego auta ,ktore jest ciagle niedoceniane przez psycho wielbicieli beemek i innego rodzaju zlomow, ktore niestety...
~EFI
Hatchback 2.4 i 125KM 92kW
Na lpg auto przy normalnej jezdzie i dobrze ustawionej instalacji jest naprawde ekonomiczne , spala mi ok 12 l gazu co przy obecnej jego cenie nie obciąża mocno kieszeni. Wiadomo na benzynie jest już nieco gorzej ale wykorzystuje ją tylko do rozruchu i nagrzania silnika. Jeśli chodzi o części i naprawy to dużo zależy od tego czy ktoś lubi\\potrafi sam pomajsterkować czy oddaje auto do warsztatu . Czasem ciężko zdobyć niektóre części
~mbrodowski(at)o2.pl
Hatchback 2.9 i 145KM 107kW
Co do napraw zdania widze, ze sa podzielone. Zalezy od stawki mechanika i za ile sie dostanie dana czesc, ja akurat duzo nie inwestowalem w remonty bo nie bylo co remontowac, jedynie jezdze po szrotach i dokupuje wykonczeniowe drobiazgi typu zaslepki, popielniczka, kieszonka itp.. Zuzycie paliwa: 10 - 12l trasa; 14 - 16l miasto, jak sie szaleje to pije okolo 22l i teraz po wizycie u magikow od gazu, cos poprzestawiali i pije jak smok.
~Rumpel_PL
Hatchback 2.4 i KAT 125KM 92kW
Podane tak mniej więcej. Na trasie Monachium - Wrocław - 714 km na 63 litrach benzyny, czyli nie jest źle. Po mieście pali mi circa 11-12 litrow, ale to zasługa mojej cięzkiej nogi, i skrzyni, ktora potrafi dac dużo radości ;) Ogółem - nie jest źle, ale to nadal prawie 2,5 litrowy silnik w widlastym układzie...
~Andrzej W. Koniu19@o2.pl
Hatchback 2.0 i 100KM 74kW
jak na 2.0 litra pojemności to nie jest to smok ja nie potrzebuje rakiety a 100 km/h mi w zupełności mi wystarcza a spalanie przy tej prędkości na trasie nie jest ogromne 8.5/6.5l100 a co do przeglądów to jakieś 150zł a naprawy to nie wiem bo narazie nie muszę nic robić i oby jak najdłużej. :)
~Konrad
Hatchback 2.0 105KM 77kW
Jeżeli chodzi o naprawy i częsci zamienne to taniocha(oprócz serwisów). Przejechałem nim 60000 km i naprawdę niedużo dołożyłem. Zużycie gazu od 8,5 l/100 w trasie przy 100km/h do 16 l/100 w zimie po mieście.Zużycie zależy też od jakości gazu. Przy dobrym gazie zadowala się 13 l/100 w mieście.
~BULAŚ
Hatchback 2.0 105KM 77kW
na taką nędzną moc to spalanie nie jest rewelacyjne zwłaszcza że serwisówki kłamią i podają 4l/100km mniej niż w rzeczywistości. Zarządali odemnie wypełnienia pola Minimalne spalanie... wybrałem pierwsze z brzegu bo nie znane mi są takie warunki podrużowania w długiej trasie
~fan scorpio
Hatchback 2.0 i 115KM 85kW
spalanie przy spokojnej jeździe całkiem niezłe jak na te gabaryty i szerokie lacze Pb95 cykl mieszany 10,5 l /100km. LPG cykl mieszany 12 l / 100km.,trasa 9,5 l /100km.(spokojnie do 115km/h) ceny części zamiennych (motorcraft) przystępne
~Cieply_Mobilista
Hatchback 2.5 TD 116KM 85kW
Moj naprawde jest ekonomiczny. Nie spalił nigdy wiecej niz 10l. A w trasie nawet 6,5! a przy 140 km/h 7,2! przecietnie 7,5-8,0! To taniej niz na Gaz!!! Wszystkie naprawy dokonuje we własnym zakresie. Części-troche ich malo! Ale są!!!

Usterki Ford Scorpio I

Ford Scorpio I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~slaw
Hatchback 2.0 i 100KM 74kW
jak na gaz to nawet nieźle tylko trzeba wiedzieć gdzie tankować na najtańszych stacjach do zbiornika wchodzi nawet 6l gazu więcej a kilometry przejechane te same :)zużycie gazy na trasie przy 150 km/h poniżej 10l a w mieście do 12.5l
Ford Scorpio I Hatchback