Lista ocen Ford Scorpio I (106) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 142 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Cieply_Mobilista
Hatchback 2.5 TD 116KM 85kW
Przy zakupie zwrócić uwage na: Luzy w przenim zawieszeniu,listwe wspomagania (czesto leci olej),zdarza sie,że pękaja zbiorniczki wyrównawcze i ucieka płyn chłodniczy,łatwo wtedy przegrzac silnik,tzn. pękają głowice!!! Jesli Wychodzi rdza tzn,że było coś w tym miejscu kombinowane! Hamulec ręczny-to nie linki sie zacieraja tylko tylnie zaciski ham. napinacz paska wieloklinowego. Klimatyzacja!
~mrcinp
Sedan 2.0 i 115KM 85kW
- Uszczelka pod głowicą; - Sprzęgło (łożysko oraz tarcza); - Tylni dyfer (troche się roszklekotał w środku, urzywany kupiłem za 200zł); -uszkodzona jest sonda lambda ale jeżdzę na benzynie tylko odpalam więc nie wymieniam jej narazie; Poza tym to wymieniam tylko: olej, filtry, świece i opony.
~andrzej _jurczynski @wp.pl
Hatchback 2.0 i 115KM 85kW
odpuka w tym jakos na razie spokój ,ale mam na podworku jeszcze jeden , ktorym jezdzilem ze3e lata i w tym czasie zmienilem 2 glowice i kupe innych czesci w silniku i na koniec i tak wykorkowal (podejrzewam zemechanik nie podszedl do sprawy profesjonalnie i po prostu mnie naciagnal
~Damian, dymecki@wp.pl
Kombi 2.9 i 145KM 107kW
Słyszałem o padających skrzyniach, mostach pękających i wielu innych, ludzie jak to tzreba jeździć żeby taki kawał stali pękło, jak się nie zmienia oliwy w automacie to i on szybciej padnie, wszystko ma swój koniec... ale bardzo dużo zależy od nas samcyh jak z tego korzystamy
~playandwin24
Sedan 2.0 i 120KM 88kW
Raz miałem problem z ładowaniem akumulatora, sprzedający mówił że o wina akumulatora, wymieniłem, a okazało się że to alternator.... autko odmówiło posłuszeństwa i była potrzebna pomoc, a tak to jak na razie ok....
~EFI
Hatchback 2.4 i 125KM 92kW
w czasie eksploatacji tego samochodu nie miałem sytuacji w której można mówić o poważnej usterce zy awarii, nie daje maksymalnej oceny gdyż stosunkowo mało jezdzę więc przy bardziej intensywnej eksploatacji mogłoby to się zmienić
~SADEK
Kombi 2.0 i 120KM 88kW
głowica jak wcześniej wspomniałem nie lubi przegrzania (droga naprawa) w modelach 1992-1994 skrzynki bezpieczników często się paliły nie dotyczy: ale korozja jest będzie i trzeba z nia walczyć korodujące wydechy
~marcin t
Kombi 2.0 i 120KM 88kW
Nie miałem poważniejszych problemów, jedynie wymiana pompy w zbiorniku po zaciągnięciu uszlachetnionej benzyny na stacji flota, wylałem ze zbiornika prawie 6 litrów wody, pompa była do wywalenia.
~mbrodowski(at)o2.pl
Hatchback 2.9 i 145KM 107kW
Po tylu latach jedynie tylne nadkole zaczelo sie utleniac ale lakiernik zadbal o to aby wygladal nadal jak nowka, jak stuknie mu czterdziestka to zaczne mu dolewac do baku Biosteron DHEA ;)

Usterki Ford Scorpio I

Ford Scorpio I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~FLOREK
Sedan 2.0 i 120KM 88kW
elektryka: wylej wiadro wody na auto, a nie wiesz co w elektryce wysiądzie; pod kratką spływową dla przedniej szyby jest akumulator i skrzynki z bezpiecznikami