Ocena kierowcy - Ford Scorpio I Sedan

Ford Scorpio I Sedan 2.0 i 115KM 85kW 1992-1994 - Oceń swoje auto
Inne : wygoda podróźowania
Silnik : uszczelka pod głowicą
Przeniesienie napędu : Tylni dyfer
Auto za niewielką cene, bardzo niezawonde, bardzo komfortowe(szczególnie na długie trasy), wbrew pozorom tanie w utrzymaniu.
sam sinik według mnie chodzi b. dobrze elastycznosc na całkiem przyzwoitym poziomie. Nie bierze wogóle oleju mniędzy wymianami (co 10 tys). Lecz po pewnym czasie stwierdzam że w tym aucie przydało by sie coś mocniejszego :)
Skrzynia biegów chodzi rewelacyjnie, zaskoczyło mnie to że wsteczny jest synchronizowany, wczesniej sie z tym nie spotkałem, wchoidzi bez żadnych zgrzytów- nawet gdy auto sie jescze toczy. Sprzęgło również chodzi nadzwyczaj lekko.
zawieszenie bardzo komfortowe a zarazem bardzo wytrzymałe
widocznosc bardzo dobra, dużo widać w bocznych lusterkach
nie mam żadnych zastrzeżeń
Brakuje mi klimatyzacji,(często występuje w tych modelach) trafił mi sie egzemplarz bez
Wszyscy pasażerowie są pod dużym wrażeniem, szczególnie jesli chodzi o tylną kanapę.
Według mnie jak na 2 litry pojemnosci i masę auta, spalenie jest całkiem przyzwoite. Na trasie 9.5 -10.5 przy dynamicznej jeździe. W miescie przy nawet badrdzo dynamiczej jeździe nie przekracza 12.5 Z mojego doświadczenia wynika że niezależnie czy jeżdzę bardzo dynamicznie czy bardzo ekonomicznie spalnie zawsze wychodzi w granicach 10-12. Ceny cześci są równiez bardzo przyzwoite, ponadto jest dość dużo częsci urzywanych na rynku.
za taką cene nie ma wygodniejszego i lepiej wyposażonego auta.
- Uszczelka pod głowicą; - Sprzęgło (łożysko oraz tarcza); - Tylni dyfer (troche się roszklekotał w środku, urzywany kupiłem za 200zł); -uszkodzona jest sonda lambda ale jeżdzę na benzynie tylko odpalam więc nie wymieniam jej narazie; Poza tym to wymieniam tylko: olej, filtry, świece i opony.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 115KM 85kW [l/100km]

10,3