Ocena kierowcy - Ford Scorpio II Sedan

mihi, 14 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 1995
Ford Scorpio II Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Inne : ile tu jest elektryki naprawde nie mam tylko skóry a nie widzialem tak wyposazonego klima2str.automat tempomat el.;szyby lustra siedzenie komp.pokl. welur wielofunkcyjna kiera podłokietniki odł.szyb z tylu przeciw dzieciom -montaz zarowek w kloszach ztylu bajka wymiana zato z przodu oj pociete rece wiec xenony i na rok przynajmniej spokuj -bagajer jest i to spory dwoch wywieziesz do lasu na raz ale z waliakami problem bo próg strasznie wysoko poza tym dlugi trochi nie ustawny i plaski a UWAGA na zawiasy bo se mozna cos zniszczyc odnosnie lasu strasznie jest nisko zawieszony wiec uwaga pozdrawiam i polecam szcerze nie zawiedziecie sie gwarantuje tlko wybierzcie wersje 2.0-2.3 manual i sekwencje w gazie bogate wyp.i gra
Zawieszenie : wachacze jada do 25tys potem kaput
Układ hamulcowy : tarcze klocki szybko sie koncza ale to ciezkie auto w automacie
Karoseria : nadkola rdzewieja powoli nie jak w acordzie Vgen
wiem ze napewno sa lepsze ja jestem zadowolony za te pieniadze 2 lata temu nie bylo w czym wybierac jesli chodzi o wielkosc pojazdu wiadomo scorupa ma 15 lat boryka sie z pewnymi problemami ale ogólnie jest na kazdy kluczyk i jedzie do celu bez gadania
od1000 do ok3000 miekki elastyczny cichutki od3000 do4000 przerwa w nadawaniu mocy powyrzej 4000 glosny ale ciagnie jak glupi ale szybko koniec skali na 6000
mam automat ktory nie lubi zimna rano od -10stopni trzeba czekac az pompa poda olej i wlaczy bieg a wszczegulnosci wstecznytroszke szarpie przy zmnianach, ale ma juz 15 lat wiec moze, poza tym to atomat starej generacji. wymieniam olej co 15 tys uzywam hipol atf2 niecale 20 za litr a nie jak w ASO fordowski olej 62za litr a wchodzi ok 6-7l
super jak we wszyskich fordach czujesz jak bys prowadzil cos duzo mniejszego
do tylu ciezko sie parkuje trzeba przyzwyczajenia wszysko jest okragle i znika w lusterkach poza tym super auta 15 lat temu byly jak szklarnie nie jak teraz wiekszosc czołgi, poza tym troszeczke przeszkadza slupek lewy ale moze tylko mi
wszystko czytelne w zasiegu reki intuicyjnie naprawde pomysleli nad rorplanowaniem i kształtem przelacznikow, poza obsluga komputera pokladowego
nie mam na co narzekac szybko nagrzewa sie i chlodzi kozak;>
scorupy sa z miejsca slynne typu przy przesunietym fotelu kierowcy do konca pasazer za nim przy wzroscie 180cm zaklada noge na noge-ale mnie poniosło ale naprawde i w piątke 550km i jest wygodnie w cztery osoby luksusowo
komfort jazdy ok nie łamie kregoslupa ale slychac kazda dziure ale jak ktos krzyczy przez zamkniete dzwi to prawie nic nie slychac nie ma szumow oplywajacego powietrza przy wyzszych predkosciach
bezyna ok8-trasa do 120km/h miasto 10-14 zalezy od wielkosci i wagi stopy prowadzacego natomiast na gazie bylo do 16 ale po regulacjach w zimie jest do 14 a na trasie mieszcze sie spokojnie do12 przy ok120km/h- dodajcie sobie po 1 litrze wszedzie i wyjdzie bardzo obiektywnie pamietajac ZE TO AUTOMATYCZNA SKRZYNIA BIEGÓW
z konkurencji nie ma nic w tej cenie wiec wiecej niz doskonale ale nie jest to najpiekniejsze auto/ inaczej za ta wielkosc i wygode to zaplacilem drobne i sobie chwale
po 15latach urzytkowania i nawet nie wiem ilu wlascicielach jest ok sam zepsulem centralke od kompa pokl. i nie dzialalo podgrzewanie siedzen a tak wszystko jest ok nawet tempomat jezdzi zajebioza
zawieszenie nie wytrzymuje wałbrzysko sidnickich dróg chyba w całej polsce nie ma takiego zgeszczenia na mieszkanca lub na kilometr drogi u nas jedziesz tu spokojnie przez dziury patrzysz a tu nagle kawalek asfaltu z cała reszta jest nie zawodzi mnie jak dotad

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 136KM 100kW [l/100km]

13,8