Ocena kierowcy - Ford Scorpio II Sedan

tiai@poczta.onet.pl, 19 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 1995
Ford Scorpio II Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
auto wygodne , "wypasione" na maxa , efektowne za "psie" pieniądze - on nie ma wad poza jedną - że to jest FORD !!!
136 KM to troszkę mało do rozpędzania prawie 1600 kg,ale jak ktoś nie ma potrzeby "rywalizacji" z innymi autami w ruszaniu ze skrzyżowań ,to wystarcza...
automat , na razie bez zastrzeżeń - "płynniejszy" niż w DB 210 E-classy
OK - auto stabilne , bez nad- i podsterowności jednak zbyt czuły na ruchy kierownicą. Stosunkowo drogie wahacze i zbyt delikatne łączniki stab. na szczęście poduszki środkowe stab. pasują od mondeo i nie są drogie
sedan - do tyłu kiepsko (dobrze że jest parcktronic) , słupki przednie też za dużo zasłaniają
wszystko czytelne i pod ręką (nie trzeba się "uczyć" obsługi i pamiętać gdzie co jest) - jedynie blokowanie elektryki tylnych szyb i wyłącznik systemu antypoślizgowego przy ruszaniu, umieszczone na konsoli środkowej czasami wciskam przez przypadek łokciem prawej ręki- to chyba nie najlepsze miejsce na ich lokalizację
climatronic - nagrzewa się naprawdę szybko dobrze dmucha i daje radę - z klimy jeszcze nie korzystałem więc nie napiszę nic .Jedyny problem to że na prawym wskaźniku temp. zamiennie zapala mi się temp. ustawiona (np.21) a po chwili zmienia się na 03 po czym na moment gaśnie i znów - temp.ust. i 03 - i tak w kółko - jak ktoś wie o co chodzi to przoszę o kontakt na maila (tiai@poczta.onet.pl) lub GG (1150909)
więcej nie trzeba - po tym aucie więcej można wymagać już tylko od busa
skóra troszkę szeleści - ale wiem że to są minusy skórzanej tapicerki
ok 11,5 do 12 L po mieście i ok 9 L trasa - tak pokazuje komp. a jak na prawdę to nie wiem bo jeszcze go nie mierzyłem. Co do części to nie są tanie (większość występuje tylko w oryginale) ale te eksploatacyjne rzeczy jak klocki ham. filtry są w "normalnych" cenach (UWAGA - przeguby homokinetyczne pasują od VW T4 i są tańsze od tych typowych do Skorpio (oczywiście wewn. od T4))
na razie bezproblemowo- jedyny problem to wskaźniki temp.sil. i poziomu paliwa - zawieszają się na połowie co jakiś czas- ale mam nadzieję że nie długo sobie z tym poradzę
170 tyś - na razie odpukać OK !!
Dziennik kosztów dla Ford Scorpio II Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
13,9