Lista ocen Ford Windstar I (39) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 66 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~IreX
Minivan 3.8 V6 GL 155KM 114kW
Umarł mi silnik. Niedopilnowanie poziomu płynu chłodzącego sprawiło, że z powodu jego niedoboru poleciały obie głowice (pęknięcia w okolicy świec zapłonowych - nie do naprawienia). Następstwa to wygięcie korbowodu podczas rozruchu i zniszczenie tłoka. Ciśnienie oleju mierzone tylko w jednym miejscu (niedaleko pompy) może doprowadzić do zatarcia wału korbowego. Do tego skrzynia biegów, jak na taki wielki samochód powinna być zrobiona z lepszej...
~Daniel0
Minivan 3.8 V6 GL 155KM 114kW
Najwieksza bolaczka - Automatyczna skrzynia biegow, a dokladnie elektrozawory. Mozna jezdzic delikatnie, tylko do 120 km/h, regularnie wymieniac olej, a i tak zapewne sie wysypie. Koszt nowej plyty sterujacej z elektrozaworami 1800 zl, komplet elektrozaworo 1200 zl. Druga rzecz, ktora moze sie zdazyc, to wypalenie uszczelki pod glowica, niestety zwiazku z tym, ze jest to widlasty silnik koszty beda spore.
~hobby
Minivan 3.8 V6 203KM 149kW
Alternator - standard Akumulator - standard 2 sprężyny w przednim zawieszeniu - standard pokrzywione przednie tarcze - standard uszczelka z przodu silnika - standard czujnik ABS - też się potrafi popsuć uszczelniana sprężarka klimy - po 10 latach to normalne w każdym aucie Jak do tej pory świetnie wytrzymuje dłuższe wypady wakacyjne po 3000-5000 km.
~benchi@o2.pl
Minivan 3.8 V6 GL 155KM 114kW
Przypominam wszystkim nie orientującym się w temacie, że renoma awaryjności aut amerykańskich wynika głównie z raportów TUV i Dekry prowadzonych przez niemców. Pod uwagę bierze się ilość wizyt w serwisie niezależnie od typu usterki (na równi jest uszkodzony silnik i spalona żarówka). W testach długodystansowych amerykańskie auta są na czele listy.
~mx31@o2.pl
Minivan 3.0 V6 148KM 109kW
Nie miałem poważnej usterki lecz nazwijmy to średnią. Okazało się, ze ktoś przerabiał pompę wody i na chama przyspawał śrubę - w efekcie pękła pompa... ehhh... Dlatego ważne jest aby samochód naprawiali ludzie znający się na samochodach amerykańskich i... MAJĄCY KLUCZE calowe!!!
Minivan 3.8 V6 203KM 149kW
Skrzynia biegów i beznadziejny serwis we Wrocławiu www.asu.pl. Zmieniłem o nich zdanie po kilku ich poważnych naprawach i dałem się przez nich naciągnąć. Kiedyś miałem o nich dobre zadnie ale prawda jednak jest inna w momencie reklamacji ich usług ( bardzo drogich !!! )
~darioso
Minivan 3.8 V6 GL 155KM 114kW
Poza skrzynią biegów, na którą wsadził mnie właściciel autokomisu i moje lamerstwo w kwesti amerykanów z ASBto w sumie nic poważnego przez 2 lata użytkowania nie padło. No może alternator, który rozsypał się i nie ładował - koszt naprawy w Warszawie 250 zł.
~cosy@poczta.fm
Minivan 3.8 V6 GL 155KM 114kW
USTERKI SKRZYŃ BIEGÓW, STEROWNIKI SKRZYŃ BIEGÓW, USTERKI SILNIKA GŁOWICE , USZCZELKI - JESTEM OSOBĄ DO PRZESADY DBAJĄCĄ O AUTA!! MIAŁEM 2 WINDSTARY I POZNAŁEM CO TO SĄ SERWISY!!! ODRADZAM I POLECAM CHRYSLERA ALBO COŚ EUROPEJSKIEGO
~MEGI
Minivan 3.8 V6 GL 155KM 114kW
Przez dwa lata pękła sprężyna i uszkodziła opone , ale to normalne jak na ten rok, w Stanach wymiana tych sprężyn jest gratisowa rocznika 95-98, i rozrusznik był wymieniony
~WINDSTAROWIEC
Minivan 3.8 V6 GL 155KM 114kW
w wakacje robiłem uszczelki pod głowicą razem z głowicą (objawiało się to strzelaniem z silnika, a później braniem oleju) - taka wskazówka dla użytkowników