Lista ocen FSO Polonez Atu Plus (79) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 82 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mazzi
Atu Plus 1.6 GSi 84KM 62kW
Dzięki Bogu jest super skrzynia która bardzo dobrze gra z silnikiem. Biegi wchodzą lekko i zawsze wiem że włączyłem bieg. Troche skok przekładni duży ale jak się człowiek przyzwyczai to nawet na to nie zwróci uwagi. Od nowości żadnych problemów, poprawek i regulacji.
~Krystian Wójcik
Atu Plus 1.6 GLi 76KM 56kW
Skrzynia jest trwała i niezawodna.Specyficzne ustawienie drążka pozwala na bardzo przyjemną zmianę biegów.Skrzynia nie hałasuje,przełożenia zmienia się lekko, płynnie a przede wszystkim precyzyjnie.Cudo
~marekm
Atu Plus 1.6 GSi 84KM 62kW
Na początku trochę chaczyła ale po wymianie oleju, wlaniu ceramizera jest ok. Nie chaczy, chodzi lekko i przyjemnie, tylko że przełożenia trochę źle dobrane, ale można się przyzwyczaić.
~garland (at) poczta.fm
Atu Plus 1.6 GLi 76KM 56kW
Po przesiadce z PF125p myślałem, że nie wyjadę z salonu. Przy 3 tys. zalałem Castrol TAF-X - teraz da się jeździć, choć na dużym mrozie z jedynką są problemy. A, no i dwójka czasem zgrzytnie ;-(
~Thomasso
Atu Plus 1.6 GSi 84KM 62kW
Niezbyt trafnie dobrane przełożenia 1 i 2 biegu: jedynka dość krótka,dwójka dość długa...dość głośna praca przekładni,jednak bezproblemowe i dość dobre wybieranie przełożeń.
~damianXXX
Atu Plus 1.6 GSi 84KM 62kW
to największy mankament, przy ruszaniu trzęsie się auto (jak jest ciepło a auto jest zimne ale dotyczy to 1-szego biegu), ogólnie obsługa skrzyni wymaga dużo siły
~Lunar
Atu Plus 1.6 GSi 84KM 62kW
Bardzo w porządku jak dotąd dwie wymiany oleju i wszystko. biegi dobrze wchodzą, niekiedy problemy z 1 i wstecznym słaba synchronizacja. Ogólnie dobrze.
~klausiu
Atu Plus 1.6 GSi 84KM 62kW
chodzi lekko, tylny napęd powoduje gamę dodatkowych dźwięków z wału i dyfra, ale jest ok - przy 90 km/h na piątce jest niecałe 2,5 tys obrotów
~Jychu
Atu Plus 1.6 GSi 84KM 62kW
Biegi wchodzą płynnie, można pokusić się opinii, że wręcz jak w samochodach zachodnich, Skrzynia jest dobra, pasuje do silnika, czyli jest ok.
~Łukasz
Atu Plus 1.6 GSi 84KM 62kW
Czuję, jak wrzucam bieg, nie jak w np. Felicji (może przyzwyczaiłem się że skrzynia chodzi ciężko, ale mi to się podaba). Biegi nie wypadają
FSO Polonez Atu Plus