Ocena kierowcy - FSO Polonez Atu

ted23@tlen.pl, 21 lat temu
Rok produkcji 1997
FSO Polonez Atu 1.6 76KM 56kW 1996-1998 - Oceń swoje auto
Chyba mam go dość. Muszę zarobić troche kasy i kupić coś innego.
Czasami lubi sobie zwiększać lub zmiejszać obroty. Na gazie potrafi nawet zgasnąć (sporadycznie, ale i tak bywa). Mało elastyczny silnik ale przyczynia sie temu masa auta.
Moja dziewczyna często nie radzi sobie bez wysiłku z redukcją na drugi bieg, zaletą jest położenie drążka bieów w przodzie, co nie powoduje ubijania sobie łokcia o fotel.
Po zamontowaniu wspomagania kierownicy jest o wiele lżej, chociaż musiałem przyzwyczaić sie do niego przy większych prędkościach, jest za czułe na dotyk. Przy dobrych amortyzatorach da się jeźdźić ( nie polecam na zużytych, bardzo kołysze).
O.K.
W lecie gorąco, w zimie zimno. W lecie otwieramy szybki, a w zimie zasłaniamy wszystkie wloty powietrza pod maskę.
Dla kierowcy i pasażera z przodu jest wystarczająco miejsca, z tyłu nie ma powodów do zbyt dużych grymasuw.
Co prawda nie jest głośno jak w maluchu, ale mogłoby być lepiej. Jeśli mamy do tego problemy z tylnym mostem to wskazane jest podkręcic potencjomer w radiu na wyższy ton.
Na gazie nie wychodzi sie wcale źle, jazda do 140km/h - do 12,5l. LPG
Koszty eksploatacji są niewielkie, cena rossądna a jakość... , ... przecież to nie limuzyna.
Maska jest zbyt ruchliwa podczas jazdy, próbowałem już obniżyć zamek ale to nie pomaga.
Częste problemy z wałem, krzyżakami i tylnym mostem.

Usterki FSO Polonez

FSO Polonez – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu