Lista ocen Honda Accord V Sedan (143) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 131 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~catalunya24@googlemail.com
Sedan 2.0 TDi 105KM 77kW
skrzynia w miare miekka , czasami redukcja z 5 jest uciazliwa ale da sie przyzwyczaic nieststy padaja synchronizatory i drazek wytwarza wibracje , ale mozna z tym jezdzic i z czasem da sie przyzwyczaic , nie jest to zadna usterka - one po prostu tak maja
~mirage2006
Sedan 2.0 i S 131KM 96kW
Zmiana biegów była nie najlepsza gdy kupiłem to auto zwłaszcza z pierwszym biegiem był problem ale po wymianie oleju na CASTROL SMX (to jest drogi olej) zauwarzyłem dużą poprawe.Można zastosować olej silnikowy ale osobiście niepolecam (to jest moje zdanie)....
~Dejmien
Sedan 2.2 i VTEC 150KM 110kW
Nie wiele jest aut w których można tak precyzyjnie i szybko na dodatek bez zgrzytu zmienić bieg na dodatek samym ruchem nadgarstka. Tu nikt nie zatęskni za automatem. Przełożenia skrzyni są krótkie co owocuje wiekszym hałasem ale nie jest zbyt uciążliwy.
~INST SLAWEX
Sedan 2.0 i S 131KM 96kW
Jak do tej pory nie miałem z nią problemów, oczywiście olej wymieniłem więc praca ok. Jednakże trzeba wymieniać obowiązkowo płyn sprzęgłowy przy wymianie hamulcowego, zaniedbując tą czynność pompa sprzęgła do wymiany ponieważ biegi zaczynają ciężko wchodzić.
~konzi
Sedan 2.2 i VTEC 150KM 110kW
wszystkie biegi zapinają sie pewnie i precyzyjnie, ale zimą bywa że są problemy z synchronizatorami 2-giego biegu, czasami nie chce wskoczyć wsteczny, zrzucam to na garb wieku, poza tym bardzo dobra skrzynia
~km031280@gmail.com
Sedan 2.0 TDi 105KM 77kW
Czasem problem z wrzuceniem jedynki (trzeba drugi raz wcisnąć sprzęgło, to raczej nie wina skrzyni), ale da się z tym żyć...poza tym nie ma najmniejszego problemu żeby ruszyć z dwójki, a nawet z trójki ;)
~stayer
Sedan 1.8 i 16V 116KM 85kW
Bardzo dobra precyzja.Dobrze dobrany skok dzwigni.Mała sila potrzebna do zmiany biegu.Krótki skok pedału sprzegła, oraz niewielka siła nacisku na dzwignie.Dla mnie ideał.Polecam sprzeglo Aisin
~Atorek
Sedan 2.0 i S 131KM 96kW
Coś wspaniałego, mimo tego że autko ma swoje lata, to biegi same wskakują, nie ma żadnych problemów z ich wbijaniem (wyjątkiem wsteczny, czasem wchodzi za 2 razem, powszechnie znany problem).
~korba1976@vp.pl
Sedan 2.0 i S 131KM 96kW
auto stalo ostatnio 2tygodnie jak zapalilem to 1 nie chciala sie wlaczyc.potem ciezko wchodzila ale pojezdzilem dzien i wszystko wrocilo do normy.czasami jest problem ze wstecznym,nie chce sie wlaczyc.
~Szymon
Sedan 2.0 i S 131KM 96kW
Biegi wchodzą dobrze, lekko i nie wypadają, aczkolwiek przy bardzo dynamicznym przyspieszaniu potrafi bieg nie wskoczyć, choć to prawdopodobnie kwestia zużycia elementów.
Honda Accord V Sedan