Lista ocen Honda Accord VI Coupe (20) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Upsi
Coupe 3.0 V6 24V 200KM 147kW
Wersja z silnikiem 3.0, występowała tylko w połączeniu z czterobiegową automatyczną skrzynią biegów. O zaletach i wygody z użytkowania auta z automatyczną skrzynią nie będę się tu rozpisywał, bo pewnie każdy kto szuka "automatu" wie o czym mówię. Skrzynia ta, to dość prosta i trochę już archaiczna konstrukcja, klasyczny automat, bez współczesnych bajerów. Sama w sobie chodzi bardzo dobrze, nie jest co prawda najszybsza i...
~Aleksander
Coupe 2.0 i 16V 147KM 108kW
Od dwóch lat przymierzam się do 3.0 V6 ale jest to nierozerwalnie związane z automatem. A ja nie mógłbym porzucić najlepszej skrzyni biegów z jakiej kiedykolwiek korzystałem (a jeździłem niejednym autem czy prywatnie, czy zawodowo). Idealnie dobrane skok i opór dźwigni. Zmiana biegów to czysta, nieskazitelna wręcz przyjemność. Po przesiadce do Vito, Yarisa, Dustera czy Aurisa człowiek docenia to jeszcze bardziej (w ogóle w Dusterze zmiana...
~Mateusz
Coupe 3.0 V6 24V 200KM 147kW
Jest to 15 letnie auto wiec skrzynia jest starego typu 4 biegowa bez wodotryskow. Radzi sobie bardzo dobrze mimo iz nie posiada zadnych udogodnien typu tiptronic itd. Zdarza jej sie szarpnac jak kierowca nie jest pewien co chce zrobic z gazem i odpuszczajac nagle przycisnie do deski jednak jest to bardzo sporadyczne. Przez 50k km odkad jezdze, problemow nie mialem
~KMDR
Coupe 3.0 V6 24V 200KM 147kW
Niby prosta hydrauliczna konstrukcja, a trwałością nie powala. Ja osobiście miałem problem z przeciągnięciami z 1 na 2 oraz z szarpnięciami na wstecznym, a skrzynia była już po remoncie. Generalnie padają skrzynie przy ok 220kkm, a koszt remontu lub wymiany, nie mały.
~Radoss
Coupe 3.0 V6 24V 200KM 147kW
No tu inżynierowie Hondy się nie postarali. Rzadko można znaleźć egzemplarz z bezproblemowo funkcjonującym automatem. Jeśli zaczynają się problemy z szarpaniem i ślizganiem biegów, warto w porę wyczyścić elektrozawory i wymienić olej w skrzyni, powinno pomóc.
~mrbike124
Coupe 2.0 i 16V 147KM 108kW
Typowa hondoska skrzynia biegów czyli twarda szybka typowo sportowa zmiana która wymaga jednak przyzwyczajenia. Biegi zmienia się bardzo pewnie i gdy porównuje ja z innymi samochodami którymi jeździłem, zdecydowanie najlepiej.
~logicsys
Coupe 3.0 V6 24V 200KM 147kW
Skrzynka calkiem sprawnie chodzi. Mogla by miec tylko 5 biegow i szybciej je zmieniac. Razem z tempomatem sprawdza sie wysmienicie na trasie. W miescie rowniez sobie radzi. Ciut szarpie przy zmianie. Po prostu ten typ tak ma
~Mr.X
Coupe 3.0 V6 24V 200KM 147kW
Podobno to najsłabszy element tego auta ale jeżeli się o nią dba tzn.przestrzega regularnej wymiany oleju i jeździ się z głową to nie powinno być problemów.
~Zbyniu
Coupe 2.3 i 16V 150KM 110kW
Jak dla mnie trochę za długi skok ale wchodzi jak w masełko. Wsteczny bez zgrzytu itd.
~greturt
Coupe 3.0 V6 24V 200KM 147kW
Dupy nie urywa. Problemy z olejem i czujnikiem ciśnienia zmiany biegu.
Honda Accord VI Coupe