Szukaj

Szarpie przy rozgrzanym silniku przy ruszaniu z pierwszego biegu.
Honda Accord VI

  • Autor: zuber1979
  • Kategoria: silnik
Podczas ruszania przy jeszcze lekko rozgrzanym silniku auto "startuje"idealnie,ale gdy osiagnie swoja nominalna temperature zaczyna szarpac przy ruszaniu z "jedynki".Jest to bardzo uciazliwe stojac w korku.I to na 100 procent nie jest wina sprzegla.
Czy usterka wystąpiła u Ciebie?
Wystąpiła: 29
Nie wystąpiła: 12

Wystepowanie tej usterki w zależności od przebiegu

Komentarze

Tylko że u mnie takich objawów nie ma że szarpie przy ruszaniu. Po prostu jak się rozgrzeje silnik i rozpedzajac auto w przedziale od 1800 - 3000 i wyskakuje błąd czujniknspalania stukowego.Powyżej nic się nie dzieje. Obroty na biegu jalowym spadają na 400-500. Jak ruszam to jest takie zadlawienie i wchodzi na obroty po chwili. Już wszystko prawie wymieniłem oprócz krokowca czyszczenie i przepustnicy. Pomóżcie jak możecie.
Odpowiedz
Ale u mnie jest sprzęgło dobre tylko w przedziale od 1800- 3000 obr po 6 sekundach wyskakuje błąd check engine i nierówna praca silnika jest. Błąd to 23 jako czujnik spalania stukowego gdzie jest nowy oryginalny. Co może go boleć?
Odpowiedz
U mnie silnik że skrzynia nic nie szarpie nie drga poduszki dobre sprzęgło oryginalne wszystkie podzespoły auto jest zadbane. Może cewka zaplonowa jeszcze mi została...niewiem co robić.
Odpowiedz
U mnie dobrze jest że skrzynia i sprzeglem poduszki w dobrym stanie to takie szarpanie jest jakby bylo wypadanie zapłonu.
Odpowiedz
Ale co ma szarpanie do sprzęgła? Mi szarpie i wyskakuje błąd check engine a błąd to wykazuje czujnik spalania stukowego tak jakby dostawał mala dawkę paliwa. Dzisiaj mechanicy to tylko potrafię kasować a nie naprawiać.
Odpowiedz
Ale w moim tak jest że powyżej 1600obr szarpie i wyskakuje check engine tak jakby miał mala dawkę paliwa
Odpowiedz
Witam.mam hondę Accord VI 99r es 1.8i vtec.jak zimny silnik auto jedzie super do 1600obr gdy trochę się nagrzeje i obroty wzrastają wyżej szarpie i wyskakuje błąd check enginZatankowalem auto do pełna zrobiłem 101km i dotankowalem weszlo nie całe 5l. Coś nie tak ale wiem teraz że mala ma dawkę paliwa i coś musi być z pompą paliwa paproch itp. Jak ktoś miał taką samą sytuację bardzo proszę o kontakt. Będę wdzięczny. T: 605930962.
Odpowiedz
poduszki wymienione sprzęgło? od nowego biegi wchodzą jak zawsze ,na makrym szarpie wyrażniej Dsięki
Odpowiedz
Przede wszystkim to należy sprawdzić poduszki pod silnikiem. To jest najczęstsza przyczyna szarpania a nie tu jakies farmazony prawicie. Koszt naprawy jakikim kolwiek warsztacie to 100PLN
Odpowiedz
Dziennik kosztów dla Honda Accord VI
Średni koszt przejechania 100 km
36,00 zł
6,8
l/100km
8,5
l/100km
11,4
l/100km
Zobacz dzienniki
Honda Accord VI