Lista ocen Honda Accord VII Sedan (240) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 238 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Honda
Sedan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Na równych drogach jest ok. Powyżej 130 km/h i stałych obrotach nie słychać silnika, lecz szum opon. Wiele zależy też od ich rodzaju, moje Michelin letnie są głośniejsze niż zimówki Toyo. Mimo to lepszy jest szum opon niż wycie silnika, co sprawia, że w kwestii wyciszenia auto jest bardzo komfortowe. Plastiki na dziurach potrafią czasem zatrzeszczeć. Nie jest to jednak przypadek odosobniony, podobnie zachowuje się konkurencja (Passat B6, BMW...
~Były Passat
Sedan 2.4 i-VTEC 16V 190KM 140kW
Wyciszenie przyzwite. Na pewno lepiej wygłuszonna niż np Mitsubishi Lancer czy starsze generacje Civic, gdzie każdy kamyk wywołuje dzwoniący rezonans. Chyba tak jest w ogóle, że klasa C jest zwykle słabiej wygłuszana. Passat był lepiej wygłuszony, zwłaszcza po kolejnych zabezpieczeniach antykorozyjnych wymuszonych przez gwarancję i dodatkowo płatnych, słychać było coraz mniej kamyczków i żwiru, gdy uderzała o płytę podłogową czy błotniki
~tzaw
Sedan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Mam wrażenie, że z upływam lat i km auto robi się coraz głośniejsze i coraz więcej słychać z zewnątrz i zawieszenia z tyłu (na wybojach). Nie zauważyłem żeby auto \"skrzypiało\" poza jedną wadą którą mam od nowości (żaden z ASO nie potrafił tego usunąć jak należy) - trzeszczenie boczków przednich drzwi (zwłaszcza przy basach dobywających się z audio). Co ciekawe trzeszczenie znika jak uchyli się przednie szyby.
~Marek
Sedan 2.0 i-VTEC 16V Sport 155KM 114kW
Wyciszenie po przesiadce z Mercedesa wprawia w zakłopotanie, wsiadam w nowe auto i się zastanawiam czy mam drzwi pozamykane, efekt zużytych łożysk mamy w tle zapewniony, wyciszenie pracy zawieszenia i podwozia to poziom nie do przyjęcia w tej klasie samochodu. Na światłach jak stoimy faktycznie cisza jak w grobie, ale samochodem się z reguły jeździ. Wyciszenie podczas jazdy katastrofa - jeden z powodów rozstania się z tym autem.
~Kristofuros
Sedan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Przy spokojnej jeździe silnika prawie nie słychać, przy wyższych prędkościach w zasadzie także - bardziej słychać szum powietrza, ale nawet przy 200km/h można spokojnie rozmawiać - jeśli się jedzie na niemieckiej autostradzie, bo w PL nie wolno. Przy dynamicznej jeździe słychać silnik jak trzeba, aż chce się kręcić wyżej i wyżej. Szkoda, że to nie Honda S2000 ;-)
~krko@poczta.fm
Sedan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Nie mam dużego porównania w tej klasie, ale subiektywnie oceniając jest bardzo dobrze. Silnik jest bardzo lekko słyszalny nawet przy wysokich obrotach, a do tego ma przyjemny dźwięk. Troszkę gorzej jest z wyciszeniem nadkoli - słychać każdy kamyk w nie uderzający, ale w końcu większość km robię po drogach asfaltowych, więc mi to nie przeszkadza.
~Olo
Sedan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Nie ma szału, ale i w innych autach z tego segmentu jest podobnie. Niektóre są trochę lepiej wyciszone, inne trochę gorzej. Nieco dziwi mnie stosunkowo duży szum toczenia (a felgi zaledwie 15\'\'). Silnik wyciszony dobrze. Oczywiście, że przy 5-6 tysiącach go słychać, ale do 2 tys. trzeba nadstawić ucha, żeby usłyszeć ;)
~Adam
Sedan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
Tu niestety dużo punktów nie dam. Być może nienajlepsze wyciszenie jest winą wersji, którą posiadam, czyli Sport. Wiecie lepsze osiągi po zmniejszeniu wagi czyli wyjęcie wyciszenia. Odczuwa się to głównie na kiepskich drogach natomiast na równych autostradach przeszkadza szum powietrza ale dopiero od 150km w górę
~Kristofuros
Sedan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Wyciszenie bardzo dobre, silnik słychać wtedy kiedy trzeba i dźwięk jest bardzo przyjemny, przy jeździe przy większych prędkościach nawet powyżej 180km/h na autostradzie można swobodnie rozmawiać. Na wolnych obrotach wogóle go nie słychać, na początku się łapałem na tym, że chciałem go ponownie odpala, bo myślałem, że zgasł.

Usterki Honda Accord VII

Honda Accord VII – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Brutus
Sedan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
A to chyba najsłabsza strona Accorda!!! W tej klasie samochodu powinno być lepiej wyciszone wnętrze Co z tego ze silnika nie słychać, nie słychać wiatru przy większych prędkościach Ale wyciszenie nadkoli drzwi i ogólnie szum z podwozia to słabiutko, dużo zależy od opon, ale niech się Japonce uczą od Niemców.
Honda Accord VII Sedan