Lista ocen Honda Accord VIII Kombi (71) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Frugo, frugo@o2.pl
Kombi 2.0 VTEC 156KM 115kW
W porównaniu do mondeo (235/45/17) tutaj 225/50/17 Węższa opona = mniej walki w koleinach Większy profil = mniej stukania i bardziej gładko. Jestem pozytywnie zaskoczony jakością zawieszenia, zdecydowanie lepiej wchodzi w zakręty niż mimo wszystko lekko usztywniony Titanium Mondeo. Miałem wrażenie (ktoś też o tym pisał) że Mondeo się wpasowywalo w trakcie w zakręt i trzymało się bardzo fajnie, tutaj wchodzisz w zakręt już przyklejony....
~Leopoldo
Kombi 2.0 VTEC 156KM 115kW
Niektórzy piszą że twarde i nie ciche. Ale coś za coś. Jak się chce bujać po drodze to się kupuje francuza. Jak się chce jeździć bezpiecznie w każdych warunkach i ceni się trzymanie drogi to się kupuje auto z twardym zawieszeniem. Accord to absolutne bezpieczeństwo pokonywania zakrętów i pewność prowadzenia.W innych autach które testowałem (o nich poniżej) - za duże przechyły , bujanie na zakrętach i za duże wspomaganie kierownicy co dawało...
~Drop
Kombi 2.0 VTEC 156KM 115kW
Hm... trzyma sie drogi jak przyklejona ... zmieniony srodek ciężkości przez przesuniecie zbiornika paliwa do przodu daje wyraźną poprawe w układzie jezdnym.Nie buja w zakrętach zawieszenie dość sztywne i twarde ale to oczywiscie nie jest wada... a i przejazdy kolejowe mamy w kraju coraz lepsze. Scigałem sie we włosech z przyjacielem na górskich serpentynach .Przyjechałem do hotelu.. zrobiłem kawe ... wypiłem ja ... i usłyszałem...
~Daro
Kombi 2.0 VTEC 156KM 115kW
Na zakrętach jak przyklejona, nic nie buja. Jezdziłem sporo fokusem i accord jest podobny - czyli b. fajnie, dynamicznie się jeździ. Na tych szerokich gumach trzeba mocno trzymać kierownicę w koleinach bo auto chodzi na boki. Zawieszenie jest nieco twarde, honda postawiła na sportowy styl i nie wszystko wybiera na polskich dziurach, troche stuka i przenosi do wnętrza, ale jak ktos chce bujacza nich kupi Citroena.
~Marek
Kombi 2.2 DTEC 150KM 110kW
Zanim kupiłem Accorda, testowałem najnowsze Volvo, VW i Forda jednak gdy wsiadłem do Accorda nie miałem cienia wątpliwości jak bardzo wyprzedza konkurentów Honda pod względem przyczepności i radości z jazdy. Accord naprawdę daje satysfakcję i bezpieczeństwo. Po przejechaniu 900 km po Polsce nie byłem zmęczony ! - inaczej jak w Passacie, gdzie nawet plecy bolały.
~chmielu
Kombi 2.2 DTEC 150KM 110kW
Auto klei się do drogi na łukach, zawieszenie jak to w Hondzie dość sztywne (ale nie aż tak jak w Civicu VIII - tam jest przesada). Latem jeżdzę na 19-calowych felgach i nierówności są dość odczuwalne. Na zestawie zimowym (18') jest nieco lepiej pod tym względem. Najgorsze jest jednak przyspieszanie podczas skręcania - auto traci przyczepność!
~Koks
Kombi 2.2 DTEC 150KM 110kW
Świetnie wchodzi w zakręty daje poczucie bezpieczeństwa równie dobrze radzi sobie na mokrym(oczywiście dobre opony to podstawa). Na dziurach zawieszenie mogłoby pracować trochę ciszej jednak konkurencja nie jest tutaj myślę dużo lepsza a za to na pewno gorsza w zakrętach,(miałem okazje wypróbować na górskich serpentynach we Włoszech).
~Marsjusz
Kombi 2.2 DTEC 150KM 110kW
Wcześniej jeździłem Nissanem Primerą P12, jak wchodziłem w zakręt gdzie znaki \"sugerują\" ograniczenie do 70 to bałem się jechać więcej jak 80. Teraz nie mam problemów. Na 50\'ce spokojnie mogę jechać 70-80. Minimalne przechyły, super trzyma się drogi, nauczyłem się \"wtulać w siedzenie\", wiec nie walcze z przeciążeniami jak w P12 ;-).
~Adam
Kombi 2.0 VTEC 156KM 115kW
Samochód zestrojony niestety nie na polskie drogi.Przykro stwierdzić ale to ciągle trzeci świat.Łomot podwozia psuje całe wrażenie z przyjemnej mimo wszystko jazdy.Kupując to auto trzeba mieć pełną świadomość iż honda nie uznaje na tym polu żadnych kompromisów.Na równej autostradzie pełna frajda z jazdy.
~akhonda
Kombi 2.2 DTEC 150KM 110kW
Twarda, bardzo twarda, twardsza niż auta którymi jeździłem, na trase to super - bezpieczne manewry przy dużych prędkościach 180/200, w ruchu lokalnym - słabo bo tu liczy się komfort, ale i tak daje max bo auto służbowe na długie trasy, do miasta mamy inne auta.
Honda Accord VIII Kombi