Ocena kierowcy - Honda Accord VIII Kombi

Koks, 8 lat temu
Silnik 2.2 DTEC 150KM 110kW
Rok produkcji 2009
Honda Accord VIII Kombi 2.2 DTEC 150KM 110kW 2008-2016 - Oceń swoje auto
Dla mnie jedno z najładniejszych kombi, jeździła nim małżonka obecnie wystawiłem na sprzedaż. Auto ,które świetnie się prowadzi,bardzo dobra pozycja za kierownicą ;dobry kompromis między komfortem a twardością zawieszenia.
Silnik uważam za "niezniszczalny" bez problemu zrobi pół miliona kilometrów, wysoka kultura pracy, po rozgrzaniu chodzi jak "pszczółeczka" mały minus za nie najmniejsze spalanie, Ja mam BMW f10 530D i przy 250KM potrafi spalić mniej niż Honda.
Automatyczna, Dałem doskonale porównując np.Toyotą Avensis, lub Fordem, ma 5 biegów ale naprawdę nie jest źle, nie jest kapryśna zawsze wybiera przełożenia tak jak powinna obecnie żona jeździ Volvo i uważam ,że mimo 6 biegów w Volvo skrzynię w Hondzie oceniam wyżej.
Świetnie wchodzi w zakręty daje poczucie bezpieczeństwa równie dobrze radzi sobie na mokrym(oczywiście dobre opony to podstawa). Na dziurach zawieszenie mogłoby pracować trochę ciszej jednak konkurencja nie jest tutaj myślę dużo lepsza a za to na pewno gorsza w zakrętach,(miałem okazje wypróbować na górskich serpentynach we Włoszech).
Komfort jest ok. byłoby doskonale gdyby zawieszenie było super ciche na dziurach jednak nie jest to uciążliwe.
Doskonała ergonomia to jest w mojej ocenie tylko chyba w BMW, Tutaj jest dobrze i nawet prawie doskonale jednak prawie robi drobną różnicę:) jednak np. francuskie auta są daaaleeekooo w tyle.
Bez problemu chłodzi bez problemu grzeje jest przy tym cicha. nie sprawia żadnego problemu.
Wystarczająca dla 4 osobowej rodziny bagażnik może nie tak duży ale samo to ,że kombi i do tego ładne,łatwiej wszystko zapakować.
Nie mam uwag wiadomo ,że przy 200km/h nie będzie cichutko jak makiem zasiał ale nie jest ten hałas specjalnie uciążliwy.
Wszystko od samego początku "robie" w ASO,znają się na rzeczy, mają również zamienniki ceny według mnie nie odstraszają zresztą tutaj wymienia się tylko olej i filtry.
Zawsze mogłoby być taniej jednak to "kawał" dobrego auta i WIELKA szkoda ,że nie ma następcy:( na Europę, będę za nim tęsknił no ale małżonka chciała mieć SUVA hm te kobiety:).
Nic i kropka.
Nic i kropka.