Ocena kierowcy - Honda Accord VIII Kombi

ae, 13 lat temu
Silnik 2.2 DTEC 150KM 110kW
Rok produkcji 2008
Honda Accord VIII Kombi 2.2 DTEC 150KM 110kW 2008-2016 - Oceń swoje auto
Karoseria : Reflektory xenonowe.
Najbardziej w hondzie podobaja mi sie reflektory xenonowe. Jazda w nocy to przyjemnosc. Sa rewelacyjne i warto kupic wersje lepsza zeby je miec i pare innych bajerow jak np. szyberdach. W trasie mozna go lekko uchylic, przez co nie urywa glowy przy uchylaniu okna.
Silniki jest glosny. Jezdzilem dieslem znajomego (Alfa 159, 1.9JTDM, 150km) dynamika, kultura jazdy, glosnosc na korzysc Alfy.
Skrzynia biegow chodzi bez zarzutu. Krotki lewarek, zaraz pod reka, biegi same wchodza.
Niby wszystko wporzadku, jednak mam porownanie do nowego modelu Mazdy 6, ktorym przed jezdzilem przez ok 2 lata i Honda przy Mazdzie to kanapa. Buja sie i nie jest tak pewna jak Mazda. Zdecydowanie wole Mazde, ktora jest bardziej sztywna i zwarta.
Bez zastrzezen.
Bez zastrzezen. Wszystko pod reka.
To jest przypadlosc diesla. Dlugo sie nagrzewa. Benzyna juz dawno nagrzana a diesel zimny. Podobno tak jest w dieslach.
Bez zastrzezen. Siedzi sie nisko, mnie to odpowiada. Mozna oczywiscie sobie podciagnac siedzenie kierowcy wyzej ale to dla tych co lubia widziec maske.
Srednio. Diesel jest glosny i nieprzyjemny dla ucha. Alfa, Passat oba wypadaja lepiej.
Jak sie chce jezdzic dynamicznie to i spalanie rosnie. W trasie nie schodze ponizej 8.5, w miescie 10.
Jak wg mnie to samochod nie jest wart ceny ok 120 tysiecy zlotych.
Nie wypowiadam sie, jezdze zbyt krotko. Jest to auto firmowe.
Wycieraczki firmowe sa do niczego, przedni glosnik lewy padl i nie da sie sluchac radia bo strasznie zezi. Ale to sa drobiazgi do zalatwienia za pare zlotych i po sprawie.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 DTEC 150KM 110kW [l/100km]

8,8