Ocena kierowcy - Honda Accord VIII Sedan

Silnik 2.0 VTEC 156KM 115kW
Rok produkcji 2009
Honda Accord VIII Sedan 2.0 VTEC 156KM 115kW 2008-2016 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Prowadzenie jest genialne
Teraz, gdy po niecałym roku mam potrzebę kupić większe auto okazuje się że znów w grę wchodzi tylko Accord... szkoda że nie ma Accorda Verso (jak w toyocie)
Daję maksymalną ocenę za kulturę pracy, chęć wchodzenia na wysokie obroty i za dwa oblicza odkrywane przez puszczenie lub naciśnięcie pedału gazu. Po przesiadce z 2.2 i-tdci (140km) poprzedniej generacji accorda silnik 2.0 benzyna mnie rozczarował... to już nie to co w dieslu, to nie ta elastyczność. Potrzebowałem ok 2000km żeby się przestawić. Teraz jadąc dieslem zastanawiam się jak można jeździć takim TRAKTOREM. Nadal trochę brak elastyczności, ale już bym nie chciał diesla. P.S. jak kogoś stać to doradzam silnik 2.4 benzyna... pali tylko ok 1 litr więcej od 2.0 benz.
Biegi same wskakują. Krótkie ruchy lewarka dźwigni zmiany biegów, a sam lewarek krótki... bardzo dobre wrażenie. Biegi "wchodzą" płynnie i bez szarpania.
REWELACJA. Kiedyś jeździłem autami klasy C (VW Golf np.) po przejażdżce VW Passatem (1998r.) po ostrych zakrętach miałem opory co do dużych aut klasy D... potem kupiłem Accorda 2.2 i-ctdi 2005r. i to auto prowadziło się genialnie. Teraz jeżdżę najnowszym modelem (tym razem 2.0 benzyna) i jest świetnie. Dokładnie wiem co się dzieje z autem, wiem też jak się zachowa w szybszych zakrętach i lekkim poślizgu i najważniejsze łatwo jest wyjść z poślizgu. ESP działa b. dobrze. Jest tylko jedna wada... przy ostrym ruszaniu z włączonym VSA komputer potrafi odjąć tyle gazu (żeby koła nie buksowały) że kilka razy myślałem że wpadnę komuś pod koła... trzeba mieć wyczucie, bo komputer działa w tym miejscu zbyt nachalnie... wręcz niebezpiecznie (dlatego 4 a nie 5 gwiazdek)
Daję 5 gwiazdek bo nikt z konkurencji nie ma lepiej... co niestety nie znaczy że accord jest ideałem. Niestety teraz to standard. Mam czujniki parkowania i jest ok, parkowanie i manewry bez większego wysiłku. Ciekawe jak jest z kamerą cofania i czy rysuje linie pomocnicze?
Nie może być lepiej. Wszystko jest "pod ręką". Jeżeli szukać jakiejś wady to znajduję tylko jedną rzecz, którą można by poprawić: kiedy ktoś wysiada z miejsca pasażera to pas bezpieczeństwa zawsze się tak zawija, że stuka o plastikowy słupek i mnie drażni. Cała reszta jest bardzo dobrze pomyślana. Nawet te niecodzienne "guziki" do regulacji temperatury nie są złe.
Klima 2 strefowa, działa sprawnie, nawet b. sprawnie. Po prawie roku eksploatacji zaczyna nieładnie pachnieć klima= filtr do wymiany... ale komputer co to miał o wszystkim informować, kiedy i co wymienić, póki co milczy= komputer to nie człowiek i może się mylić.
Daję 4 gwiazdki... ocena średnia, ponieważ z przodu miejsca tyle co w BMW 5 lub AUDI A6 = 5 gwiazdek, ale z tyłu tylko tyle miejsca na nogi co np. w VW Passacie... no ale zdecydowanie szerzej. Bagażnik średni w klasie. Jak na sedana ok.
Zawsze może być lepiej. Jest naprawdę dobrze, do 130km/h można dosłownie szeptać i szum nie przeszkadza. Na kocich łbach zawieszenie wielowachaczowe pracuje trochę za głośno.
W korkach we Wrocławiu ok 8.5 litra/100 km (ale faktycznie ja bardzo sprawnie omijam korki i jeżdżę ekonomicznie), przy cięższej nodze i sporych korkach spalanie do 10 l/100km. Trasa do 130km/h = spalanie ok 7,5litra, na trasie przy prędkości 160 spalanie to ok 9 litrów, na drogach międzymiastowych i prędkości do 100km/h i płynnej jeździe spalanie to tylko 5,5 litra. Bardzo ładne wyniki
100 000 zł za naprawdę świetną stylistykę, jakość nie gorszą niż w Audi A4, wyposażenie bardzo bogate jest doskonale. Ponadto Nowa Honda Accord wygląda na znacznie droższą niż jest (o tym już ktoś tutaj pisam i to prawda)...
Pionowa listwa ozdobna oddzielająca słupek karoserii od przedniej szyby ... odkleja się. Widać, że montowana jest na silikon. Drobiazg, ale jednak.
Nic

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 VTEC 156KM 115kW [l/100km]