Ocena kierowcy - Honda Accord VIII Sedan

AntoniPsaGoni, 14 lat temu
Silnik 2.4 VTEC 201KM 148kW
Rok produkcji 2009
Honda Accord VIII Sedan 2.4 VTEC 201KM 148kW 2008-2016 - Oceń swoje auto
Inne : odpadła uszczelka przy dzrwiach
Układ elektryczny : jeden głośnik przestał działać
Nie żałuje. W tej klasie - za te pieniądze (140 000 zł) nic lepszego nie ma. Rozważałem: Nowe Mondeo 220, Lagunę, C5 i Passata. Mondeo nowe jest brzydkie i w środku tandetne, Laguna była jakaś taka tania, C5 wygląda średnio a Passatem jeżdżą wszyscy wokół. A Accord z dwoma rurami wygląda ciągle atrakcyjnie.
Wystawiam doskonale bo 200 km w Hondzie europejskiej jest ok ale nadal uważam, że powinno być do wyboru auto z V6. Właśnie dlatego nie kupiłem CRV a taki był plan. Za słaby silnik :-( Tutaj 200 km starczy więc do dzieła :-)
Rewelacja. Naprawdę da się żyć a jazda daje radość. W mieście na 6 wrzucam już przy 50-60 km/h i tak zostaje a na trasie przy 200 km/h redukcja na 5 i jeszcze da się pociągnąć przy wyprzedzaniu... (uwaga dla czytających: mieszkam w Szczecinie a opisuję jazdę po niemieckich autostradach do Hamburga i Monachium a nie po naszych drogach z ograniczeniem na 90 km/h)
Na niemieckie drogi doskonały. Twarde zawieszenie i niezłe czucie drogi. Na polskie drogie niestety każda dziura jest moja a mój tyłek i poczucie płynności cierpi. Ale czy to wina Hondy, że Polska jest inna.
Bez uwag. Bez szału ale i bez większych problemów. Jak wiadomo w sedanie nie ma wycieraczki z tyłu więc dużo czasu (w zimie) jeżdżę bez widoczności przez tylną szybę. W ogóle mam wrażenie, że ogrzewanie tylnej i nawiew na przednią są średnie. W Mondeo miałem przednią ogrzewaną i to była rewelacja!!!!
Niestety duże pokrętło powinno być małe a małe duże :-)
Mam wrażenie, że ogrzewanie tylnej i nawiew na przednią są średnie. W Mondeo miałem przednią ogrzewaną i to była rewelacja!!!! Klimatyzacja ok.
Bez uwag a fotele lepsze niż w C5 i ST 220. Niestety gorsze niż w S60 ale to jednak znacznie droższy samochód.
Do 180 km/h cudo a później huczy ale przy takiej prędkości huczy wszędzie...
14 l na 100 jak się jedzie full speed ahead... w mieście około 11. Nic specjalnego. Mondeo miałem tyle samo. Ale ja tam fanem przejmowania się spalaniem czy to 9 czy 10 czy 11.2 nie jestem. Jak chcesz, żeby było mało to kup Lupo.
Jak wyżej.
OK ale w ciągu roku dwie naprawy gwarancyjne (duperele). Poza tym ok.
Żadnych.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 VTEC 201KM 148kW [l/100km]