Ocena kierowcy - Honda Civic IV Hatchback

WLD, 12 lat temu
Silnik 1.3 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1991
Honda Civic IV Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW 1987-1991 - Oceń swoje auto
Silnik : Do poszalenia wystarczy, choć z czasem nie starcza ;). Da się jeździć wolno jak i zarazem wygodnie.
Auto oceniam na dobry. Nadaje się do wszystkiego, można poszaleć na światłach jak i na zakrętach. Wyciąłem na światłach BMW 520 e34 kolegi ;). Nawet gdy postaramy się o wygląd auta może wyglądać świetnie (bez wiochy). Doskonałe jako pierwsze auto, jednak nie polecam go dziewczynie. Trzeba dbać o karoserie (szybko gnije).
Znakomite przyspieszenie jak na silnik o pojemności 1343 cm3, jednak polecam mocniejsze modele. Wyciągnąłem nim 190 km/h na autostradzie z pełną załogą. Jednak trzeba mu dużo obrotów by się coś działo. Wymiany w silniku łatwo można robić samemu. W ruchu miejskim jak i poza miastem dobrze mu idzie.
Dobrze. Tylko ten wsteczny... Często trzeba odbijać innym biegiem, aby wrzucić wsteczny. Co mnie irytuje to krótkie przełożenia, przy 100km/h na 5 biegu silnik bardzo głośno pracuje, dlatego polecam dobre audio
Co do układu jezdnego w civic chyba nie muszę dużo mówić :). Waga auta 810 kg, do tego szeroki rozstaw osi. Auto jest przyklejone w porównaniu z innymi autami.
Z przodu widać całą drogę przed nami, na lusterkach widać cały pas obok auta, a z tyłu jeszcze w żadnym innym samochodzie nie widziałem, aby była taka widoczność. Parkuje się nim znakomicie.
Wszystko w zasięgu ręki.
Nie narzekam. Takie mi w zupełności starczy.
Jeżeli chodzi o przestrzeń dla kierowcy i pasażera obok znakomicie, ale nigdy bym się nie spodziewał, że w takim aucie może być tak dużo miejsca z tyłu!
No z tym to ciężko. Irytuje mnie głośność silnika przy większych obrotach (3000 obr/min.). Na początku to nie przeszkadza, jednak na dłuższą trasę strasznie niekomfortowe.
Nie wiem jak z autami jednogaźnikowymi jednak ja mam dwugaźnikowy i trochę mi to pali... W mieście pali 10 l benzyny, jednak poza miastem coś około 6
Kupiłem auto za 1500 zł i nie żałuję. El. szyby, el. lusterka, el. szyberdach. Jak za te pieniądze daje ogromną frajdę z jazdy.
Jeszcze nic się nie zepsuło od paru ładnych lat (może przez to, że nie ma co się zepsuć)
Jak będziemy na czas wymieniać to co powinniśmy wszystko będzie chodzić jak w zegarku. Jak go kupiłem nie wymieniałem dużo rzeczy (brak pieniędzy), a auto jeździło jak nowe. Niestety jak lubimy czasem poszaleć na zakrętach, szybko usłyszycie przeguby. Druga wada to korozja karoserii.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 16V 75KM 55kW [l/100km]

8,6