Lista ocen Honda Civic IV Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW 1987-1991 (12) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~BratPIT
Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW
Auto jest lekkie, a wiec spalanie jak na te pojemnosc, moc i gaznik jest niskie: trasa 5-6 l, miasto 7,5-8, zima o litr wiecej. Przy ostrej jezdzie nie spalil nigdy wiecej niz 9 l. Ceny czesci przecietne, ale sporadycznie wymieniane, bo to auto praktycznie sie nie psuje. Ceny sewisowania (olej) przegladow rocznych oraz OC przecietne dla tej klasy, wieku i pojemnosci.
~iras
Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW
pali niewiele, nie psuje sie wcale, czesci eksploatacyjne tanie np klocki przód 43zł szczęki tył40zł filtr powietrza 30zł oleju 18zł innych cen nie znam, bo nic nie musiałem nigdy naprawiac przez 5lat uzytkowania.
~Hdriver
Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW
u mnie zuzycie benzyny wacha sie od 5,5-8 l gazu 7,5-11l ale noge mam raczej ciezka zrobilem nia 70 tys km leje benzyne i zmieniam olej co 10 tys poza tym raz wymienilem klocki hamulcowe i to wszytsko zero usterek za to kocham to auto
~MotoFan01
Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW
Części w miarę łatwo dostępne, nie są zbyt drogie . Jeśli potrafi się jeździć ekonomicznie to nie puści z torbami nawet właścicieli z niezbyt zasobnym portfelem.
~WLD
Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW
Nie wiem jak z autami jednogaźnikowymi jednak ja mam dwugaźnikowy i trochę mi to pali... W mieście pali 10 l benzyny, jednak poza miastem coś około 6
~Tedi
Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW
Latem naprawdę niezle 7,5l bierze przy umiarkowanej stopie kierowcy,zima to już gorzej bo to gaznik nawet 10l,dlatego nie polecam silnika z gaznikiem ogólnie
~golem@pop.e-wro.pl
Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW
Przy spokojnej jeździe spalanie w trasie poniżej 5 l. W mieści ok 7-8. Silnik na gaźniku, więc sami wpływamy w dużym stopniu na spalanie.
~baldkazik@poczta.onet.pl
Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW
gazu pali w miescie kolo 13 litrow a na trasie kolo 10 litrow :) a benzyny stosunkowo mniej ale pije jak wlasciciel nie oszczedza :)
~reliev@o2.pl
Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW
Bardzo mało pali 5,2l/100 km-w lecie oczywiście, zima to jakieś 6-7/100km po mieście, w sumie to nie ma samochodów na wodę.
~Miro
Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW
W cyklu mieszanym ok 750 km na pełnym baku, bierze ok 6/100( przy ekonomicznej jeźdźie)
Honda Civic IV Hatchback