Ocena kierowcy - Honda Civic IX Hatchback 5d

Tom Ek, 2 lata temu
Silnik 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
Rok produkcji 2012
Honda Civic IX Hatchback 5d 1.4 i-VTEC 100KM 74kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Inne : Układ kierowniczy jest rewelacyjny. Zwrotny w mieście, nie trzeba się nakręcić kierownicą. Czujesz na kierownicy całe auto.
Karoseria : Po 9 latach nie widzę rdzy, ale sądząc po cienkiej blasze za kilka lat pewnie może już coś wychodzić.
Auto ma kilka małych wad przy użytkowaniu. Ale całokształt w tej klasie i półce cenowej wydaje się powyżej średniej. Te wady zanikają porównując opowieści znajomych mających inne marki w tej klasie. Oczywiście nie jest perfekcyjna, i wiadomo każdy powinien dobierać auto według swoich oczekiwań. Dla mnie np prowadząc przy 150km/h czujesz że jest za lekka. I prawdą jest jak czytałem w jakimś innym komentarzu że ludzie się gapią na HONDY i na Ciebie jak wysiadasz z auta :)
Mulisty, ale kupując go spodziewałem się tego. Auto mało pali j jest bezawaryjne. W mieście przyśpieszenie daje rady. Wybierając tą wersje trzeba się spodziewać słabych osiągów więc proszę nie dawać negatywnych komentarzy za to. Jeśli się chce szybsze przyśpieszenie to trzeba kupić wersje 1.8 V-tec
Według mnie trochę długi skok lewarka. Na 2 biegu najlepiej. Biegi nie wchodzą jakoś super płynnie. Ale te wady występują w małym stopniu.
Rewelacja, bardzo czuły (jeśli ktoś tego nie lubi to uwaga). W mieście świetnie się nim manewruje. Mam drugie auto Forda który słynie z układu kierowniczego i tu według mnie jest lepiej. Tutaj też według mnie powinno być 6 gwiazdek :)
Blacha jak to w HONDZIE. Cienka - więc pewnie z czasem będzie rdzewieć. Ale obudowa auta jest z kilku części więc wymiana całych płatów jeśli coś rdzewieje nie jest droga. Np w VW musisz wymienić cały bok co sporo kosztuje lub kombinować ze szpachlą i naciąganiem. Podoba mi się to też że HONDA części karoserii które są najbardziej narażone na korozje (np nadkola) wsadzili z plastiku przez co nie ma problemu z szybką wymianą. Moje auto po 9 latach jeszcze nie łapie korozji. Os środka komory silnika i bagażnika też nic nie widzę.
Z przodu jest ok, ale tył słabo. Polecam wersje z kamerą cofania. Śmieszna jest też wycieraczka z tyłu, ale trzeba to zobaczyć samemu :)
Myślę żę tutaj porównując co innych marek w tym zakresie cenowym HONDA jest powyżej średniej.
Klima śmiga, szyby nie parują w trudnych warunkach. Nic dodać nic ujać. Dobre rozmieszczenie wywiewów, nie miałem problemów z usterkami.
Tutaj powinno być więcej gwiazdek. Auto w tym zakresie jest najlepsze w swojej klasie i roczniku. Bagażnik ogromy jak na hatchback-a Z tyłu składane fotele z systemem Magic Seats to super sprawa.
Jak na tą klasę auta bardzo wyciszony. Silnik poniżej 4 tys obrotów prawie nie słychać. Zawieszenie nie stuka. Przy 150km/h na autostradzie trochę szumi. Ale trzeba pamiętać że to nie Mercedes za 300 tys.
Tutaj nie wiem bo jeszcze mi się nie zepsuło, i właśnie dlatego daje 5 gwiazdek :) Ale z tego co wiem HONDY są droższe w naprawie. Rekompensuje to jednak mało usterek.
Szukałem auta długo, czytałem wiele opinii i jak na razie uważam że to najlepszy wybór. Dobry wybór dla rodziny jeśli nie chcesz wielkiego kombiaka.
Trochę wkurza niedopracowana elektronika. Np mam wsadzony zwykły akumulator bo nie używam systemu start-stop. I przy włączeniu auta wyskakuje mi za każdym razem info o tym że nie mam odpowiedniego akumulatora do auta żeby działał system start-stop. Pewnie da się to jakoś wyłączyć, ale trzeba do elektromechanika.
Jak to HONDY brak usterek. Chociaż słyszałem że niektóre wersje tego silnika biorą olej i jest problem z pierścieniami jak w VW TSI i TFSI. Mój nie bierze więc stąd taka opinia. Całościowo nie mam problemów.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i-VTEC 100KM 74kW [l/100km]

6,3