Ocena kierowcy - Honda Civic IX Hatchback 5d

Marek, 12 lat temu
Silnik 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Rok produkcji 2012
Honda Civic IX Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Jest postęp w stosunku do VIII. Ciszej, bardziej miękki, naprawdę bardzo dobra jakość materiałów w środku. Spalanie też pokazuje postęp we właściwym kierunku. Bardzo udany model, a pisze to osoba dla której to juz 3 Civic.
Silnik pracuje fantastycznie cicho, bez żadnych wibracji. Elastyczność bardzo dobra. Wkręca się na obroty bez charakterystycznego dla Hond kopniaka ok. 4000 obr.min, prawie całkowicie liniowo nabiera mocy. Bardzo dobrze działa start-stop, błyskawicznie, aż nie do uwierzenia jakie to prędkie. No i stoisz w totalnej ciszy na skrzyżowaniu, na początku dziwnie.
Dość krótkie skoki lewarka, bardzo precyzyjnie załącza się biegi. Pracuje lekko, nie zdarzyło mi sie jeszcze ani jedno haczenie.
Jest poprawa w stosunku do poprzednika. Jest bardziej miękko, nawet po dużych wertepach sunie spokojnie i bardzo dobrze wybiera nierówności. Jest bardziej komfortowe.
No wreszcie widzę marke wozu za mną! Jest lepiej, mimo że nie doskonale.
Wszystkie elementy łatwe w obsłudze, przyciski na kierownicy wygodne. Fajny nowy wyświetlacz.
Klima automatyczna działa tak jak trzeba. Nie ma co pisać.
Ilość miejsca w śrdoku bardzo duża. Porównywałem przed zakupem z konkurencją, Astra, Golf, Focus - wszędzie jest ciaśniej. Do tego ten przepastny bagażnik - jest naprawdę świetnie. Tylne siedzenia łatwo sie składa, tak jak w obecnym civicu.
Tu poprawa jest bardzo duża. Wreszcie w środku jest naprawdę cichutko. Nie słcyhać silnika, po mieście podróżuje sie w ciszy, na trasie leciałem po autostradzie i do 150-160 jest bardzo fajnie. Powyżej słcyhać troche powietrze i silnik, ale to fajny dźwięk, nie wycie.
Do tej pory zrobiłem tylko ok. 1000 km, więc wiarygodnych wyników dac nie mogę. W mieście (Wawa) spalił mi 7,3 litra, co rokuje lepiej niz w poprzedniku, kilkanaście razy depnąłem do odcięcia, poza tym spokojna jazda, głównie w korkach. Na przejażdżce poza miasto, wg kompa spalał niecałe 5 litrów przy ok. 100km/h.
Za mały przebieg żeby coś mogło sie stać.
Za mały przebieg żeby coś mogło sie stać.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i-VTEC 142KM 104kW [l/100km]

5,7