Ocena kierowcy - Honda Civic IX Hatchback 5d

Silnik 1.6 i-DTEC 120KM 88kW
Rok produkcji 2015
Honda Civic IX Hatchback 5d 1.6 i-DTEC 120KM 88kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Jest bardzo dobrze
Silnik jak to u hondy, poniżej 1 tys. obr nie istnieje ale potem bierze się do pracy. Potrafi dynamicznie przyspieszać nawet przy prędkościach 160 - 180 km/h. Na spalanie na poziomie obiecywanym w katalogu nie ma co liczyć ale na pewno poniżej 5dm/100 km
Biegi wchodzą idealnie, dwójka troszkę za słaba
Idealny, przez przypadek zaszła konieczność nagłego manewru przy 140 km/h, jak przyklejony. Reaguje na ruchy kierownicą, hamulce bardzo mocne, radar hamowania sprawdza się.
Jak dla mnie OK, żona jest dużo niższa i trochę narzeka
Brakuje mi jedynie zamykania kratek powietrza na konsoli centralnej, a otwieranie wlewu paliwa jest ukryte i niewidoczne, szuka się go na ślepo ale ręką łatwo go wyczuć.
Aby usunąć wilgoć z szyb trzeba włączyć nawiew na nie, nie zdawać się na tryb auto bo na to nie wpadnie. Poza tym brak zarzutów
Mimo wrażenia ciasnoty jest sporo miejsca, gdy siedzę na przednim fotelu (mam 180 cm wzrostu) z tyłu jest dość miejsca na nogi dla dorosłej osoby. Pojemny i ustawny bagażnik. Auto niejako obudowane wokół kierowcy.
Nawet przy 215 km/h można było rozmawiać bez podnoszenia głosu.
Cena nie mała ale porównywalna ekonomiczna alternatywa Peugeot 308 dCi 120 km okazał się droższy. Zużycie paliwa trochę większe lecz akceptowalne. Auto warte swojej finalnej ceny 77 000,- zł.
Jak na auto o takich właściwościach jezdnych i poziomie wykończenia cena wcale nie jest wysoka.
Jedna drobnostka, która mi się nie podoba. Przy tankowaniu do pełna potrafi się przelać paliwo.Do tego licznik dystansu do pokonania na jednym baku podaje dane z sufitu, nie można go brać na poważnie. Poza tym nie mam do czego się przyczepić.
Nie było

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i-DTEC 120KM 88kW [l/100km]