Ocena kierowcy - Honda Civic IX Hatchback 5d

Tomasz, 6 lat temu
Silnik 1.6 i-DTEC 120KM 88kW
Rok produkcji 2014
Honda Civic IX Hatchback 5d 1.6 i-DTEC 120KM 88kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Samochód kupiłem z przebiegiem 120 000 km, ja przejechałem nim kokejne 30 000 km. Samochód jest poleasingowy, regularnie serwisowany. Jedyna rzecz jaka była wymieniona na gwarancji to silniczek od wentylatora (piszczał). Poza tym samochód nie wymagał żadnych napraw. od jakiegoś czasu częściej poruszam się nim po mieście, w korkach, pomimo tego DPF nie dał o sobie znać, profilaktycznie dwa razy w miesiącu przeganiam go S8, żeby się wypalił. Prowadzi się rewelacyjnie, pomimo tylko 120KM jest bardzo zwinny i dymaniczny. Osiągniecie 200 km/h nie sprawia mu najmniejszego problemu, przy tym jest bardzo cichy w środku. Bardzo bogato wyposażony w wersji Life Style.
Dymaniczny, cichy. No może przy samycm przyspieszaniu jego dźwięk mógłby być przyjemniejszy dla ucha.
Bardzo precyzyjna.
Natychmiast reaguje na ruchy kierownicy, bardzo precyzyjny o sportowej charakterystyce. Dobrze „wybiera” nierówności.
Tylne słupki są szerokie. Na skrzyżowaniu przy skręcie w prawo na zielonej strzałce,gdy mamy ścieżkę rowerową, trzeba uważać na rowerzystów, słupek dość mocno ogranicza widoczność.
Ciut mało schowków na środkowej konsoli. Telefon można włóżyć jedynie do półki w drzwiach lub w miejsca na kubki.
Bez zastrzeżeń.
Mam 183 cm wzrostu, nie narzekam jako kierowca. Z tyłu jak to w niedużym hatchbacku.
Wyciszenie na bardzo zadowalającym poziomie.
Pali bardzo mało, na razie nie wymagał napraw, ceny części eksploatacyjnych nie droższe niż do innych samochodów tej klasy.
Jedyna rzecz jaka była robiona na gwarancji, wymieniony był na nowy silniczek wentylatora chłodnicy, hałasował.
Żadnych.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i-DTEC 120KM 88kW [l/100km]