Ocena kierowcy - Honda Civic V Coupe

eDgar Civic D15B7, 15 lat temu
Silnik 1.5 i 102KM 75kW
Rok produkcji 1994
Honda Civic V Coupe 1.5 i 102KM 75kW 1993-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak każdego użytkownika hondy zaskoczyła mnie moc auta w stosunku do pojemności oraz niskie spalanie
Karoseria : Rdza lubi zjadać tylne nadkola, usterka nr 1.
Przeniesienie napędu : Problem z wrzucaniem wstecznego, nie wiem czy to usterka, każdy civic z lat 92-98 z którymi miałem do czynienia tak ma, ale nie powoduje to zepsucia skrzyń itp.
Silnik 1,5 101KM bardzo mocny i ekonomiczny, niejedne 2 litrowe motory nie dają rady a spalanie na poziomie 8l
Biegi krótkie, wchodzą sztywno, jedyne zastrzeżenie do wsteczneg, czasem trzeba najpierw wrzucić 1 a potem próbować jeszcze raz, koledzy w innych civicach też tak mają
Zawieszenie idealne, nie za miękkie i nie za twarde, pewne prowadzenie z racji niezależnego zawieszenia tylnego na wachaczach, mało awaryjne!
miasto przy normalnej jezdzie ok. 8l, jazda max dynamiczna 10l, trasa poniżej 6l !!, ceny napraw średnie, wcale nie droższe np. od VW, mam jeszcze golfa IV i ceny podobne z tym że golf częściej się psuje :/
Po 2 latach eksploatacji i przy 207 tyś przebiegu, mimo przeróbek w silniku, moc zwiększona do 130KM poważnych usterek(odpukać:) brak !!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 102KM 75kW [l/100km]

7,4