Ocena kierowcy - Honda Civic V Coupe

Silnik 1.5 i 102KM 75kW
Rok produkcji 1996
Honda Civic V Coupe 1.5 i 102KM 75kW 1993-1996 - Oceń swoje auto
Karoseria : Jak to Civic NADKOLA
Zawieszenie : Ze względu, że auto jest sztywne u mnie jeszcze obniżone to gumki siadają.
Auto dla młodego człowieka lub dla młodego małżeństwa (2), jak również dla osoby która chciała by rozpocząć swoją zabawę z Japońska myślą techniczną. U mnie kolejne auto po aktualnym Civicu będzie to na pewno Civic.
Posiadam/posiadałem 2 najpopularniejsze silniki 1.3 (D13B2) i 1.5 (D15B7) 1.3 stanowczo zbyt słaba jednostka jak do tego modelu samochodu jednak jeżeli ktoś chce powolne wozidełko do miasta może sobie kupić auto z owym silnikiem, jeżeli nawet silnik powie \"papa\" to zakup używanej jednostki jest groszową sprawą. Silnik 1.5 w zależności który D15B2 - najczęściej występuje w HB silnik wystarczający do jazdy miejskiej apetyt na benzynę znośny jednak z porównaniem do D15B7 występującym w coupe i niektórych HB jest niebo, a ziemia. Silnik D15B7 o wiele lepiej wchodzi na obroty różnica bardzo zauważalna po 3 biegu, apetyt na bęzynę taki jak w D15B2. Miałem przyjemność jeździć Hankami z silnikami D16Z6 i B16A, B16A2. D16Z6 jedno wałkowy Vtec fajnie wchodzi na obroty jeden wielki minus jeżeli ktoś go katował będzie pił hektolitry oleju, lub niedługo padną nam panewki, jeżeli zadbany motor jest bardzo przyjemny. B16A i B16A2 silniki których nie trzeba opisywać, kawał pozytywnej historii Hondy. Apetyt na benzynę bardzo fajny w stosunku do ilości mocy, zadbane motory służą bardzo bardzo długo. Przy B16A trzeba jednak pamiętać o wlewaniu benzyny 98 oktanowej, ze względu na to iż są to jednostki z Japonii w której występuje benzyna 100 oktanowa.
Biegi wchodzą z reguły precyzyjnie, chodź czasem występują problemy z 3. Trzeba się przyzwyczaić również do tego, iż nie zawsze wsteczny che wejść i trzeba odpuścić sprzęgło i wcisnąć jeszcze raz.
Jeżeli ktoś lubi twarde i niskie zawieszenie to dobrze trafił. Jednak odbija się to na trwałości elementów gumowych które czasem lubią padać lub piszczeć.
Troszkę słaba widoczność w coupe przez tylną szybę jak i boczne tylne, jednak HB rewelacja jak dla mnie z widocznością, ogólnie lusterka bardzo sporych rozmiarów wszystko ładnie w nich widać
Wszystko co potrzeba jest na swoim miejscu. Według mnie suwaki które są tak bardzo krytykowane są o wiele leprze niż pokrętła występujące aktualnie w samochodach.
Grzanie w zimę bardzo szybko zaczyna grzać w lato w modelach bez klimatyzacji szyby uchylone lub otwarte i uchylony szyber to norma ;) Nawiew można włączyć na dłuższej trasie jak się jedzie lub chodnym wieczorem.
Z racji tego że jestem dosyć wysokim kierowcą ok 190 to mam cofnięty fotel do tyłu dosyć mocno mimo wszystko osoba siedząca na tylnej kanapie ma dosyć sporo miejsca. Rodzina jadąca ze mną w długą trasę nie narzekała na brak miejsca.
Osobiście mam dosyć ciężką nogę i jeżdżę dosyć dynamicznie dlatego takie a nie inne wyniki na temat spalania.
Jeżeli kupimy zadbanego Civica ze zdrowymi blachami lub z blachami dobrze zrobionymi, będziemy nim się cieszyć przez długi okres czasu.
Mogą po pewnym czasie denerwować piski i pukanie plastików ale w końcu te auta mają już swój wiek.
Występują bardzo bardzo rzadko. I z reguły wynikają z niedbania o silnik lub nie wymieniania podzespołów kiedy trzeba.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 102KM 75kW [l/100km]

8,7