Ocena kierowcy - Honda Civic V Coupe

Silnik 1.5 i 102KM 75kW
Rok produkcji 1996
Honda Civic V Coupe 1.5 i 102KM 75kW 1993-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : super silnik
auto dla młodych kierowców do jazy miejskiej i na króktie wypady za miasto. każdy facet czy facetka:) powinien/na choć raz w życiu mieć taki samochód-żeby na strość nie żałować
silnik pracuje równo, bez zakłóceń. prawdziwa frajda zaczyna się od ok 4000 obrotów-wtedy widać na co stać naprawde Hanie:) do spokojnej, ekonomicznej jazdy wystarczy dojść do ok 3000 obrotów. Silnik super elastyczny. wystarczy dla młodego:)
nie mam problemów ze zminą, czasami wsteczny nie wchodzi-wtedy wystarczy wrzucić jedynke i jest gitara jeżeli chcemy poszaleć trzeba pamiętać żeby przełączyć (szybko) przy 6500 obrotach na wyższy bieg bo przestanie przyspieszać
dobrze trzyma się drogi jak jadą dwie osoby-z większym obciążeniem trzeba uważać.
dla mnie ok. lusterka wydają się być wystarczjące.
przyciski, przełączniki i inne takie w zasięgu rąk, wystarczy się przyzwyczaić, później wszystko robimy intuicyjnie. na dłuższe trasy czuje zmęczenie ale to nie jest w końcu samochód turystyczny. z tyłu mało miejsca-jest to auto 2-osobowe
brakuje mi klimy, przez co przednia i boczne szyby potrzebują ok 3 minut na całkowite odparowanie. używam chemi chroniącej przed parowaniem i jest lepiej. ogrzewanie działa bez problemów, nawiewy dobrze rozmieszczone
wysoki kierowca moze mieć nie za wygodnie, pasażer z przodu ma wygodnie, z tyłu jechałem raz i...sorry-to był ostatni raz. autko 2-osobowe
honda musi porządnie burczeć. szerokie opony, strumienica i sportowy tłumik sprawiają, że po 2-3 godz. jazdy zaczyna boleć głowa. trzeba to polubić:) fantastycznie słychać silnik - super sprawa
w trasie przy spokojnej jeździe ostatnio 6,2 na stówe. w ruchu miejskim przy spokojnej jeździe ok 7,5. jak chcemy poszaleć musimy się przygotować nawet na 10-12 litrów-cos za coś. wrażenia z jazdy wynagradzaja wszystko
przy kupnie trzeba dobrze sprawdzić blachy-można coś wytargować
od 3 lat nigdy mnie nie zawidła. z drobiazgów naprawiłem zagłówki (norma). trzeba pilnować poziomu oleju-mi zjada jakieć 100 ml na 1000 km. wymieniłem też tłumik (był jeszcze oryginalny i przezdzeniony) wymieniłem też hamulce, amory. części nie były drogie.
nie oszczędzam na okresowych serwisach (wymiana oleju, filtry, płyny, paski) więc jest ok. przy kupnie trzeba uważać na blachy (rdza) są słabe

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 102KM 75kW [l/100km]

7,3