Ocena kierowcy - Honda Civic V Coupe

rbkt666, 12 lat temu
Silnik 1.5 i 102KM 75kW
Rok produkcji 1994
Honda Civic V Coupe 1.5 i 102KM 75kW 1993-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : Wysokie obroty w Hondzie super sprawa :)
Karoseria : Rdza bierze.
Brak zastrzeżeń. Wszystko opisane wyżej. Ogólnie wszyscy chwalą sztywne zawieszenie, niskie siedzenie i wygar :)
Bardzo dobry silnik. Jak to Honda: poniżej 3500RPM po prostu jedzie. Po przekroczeniu tej granicy robi się z niej rakieta. Moja nie bierze oleju, nie robi póki co żadnych problemów (odpukać), fajnie chodzi, dźwięk na wysokich obrotach przyjemny. Wyprzedzanie - redukcja i but - radość jak diabli :D
Ogólnie to na wsteczny można by ponarzekać, bo czasem zgrzytnie, czasem bez problemu wejdzie. Na wyższych obrotach z 1 ciężko wchodzi 2, ale generalnie może być. Drążek chodzi lekko, dużo lepiej niż w Corolli z 2000r. Skoki lewarka całkiem krótkie.
Trzyma się drogi, zakręty czy łuki dobra sprawa, jedzie się jak po szynach, nie buja na boki. Jest twardo.
Do przodu super, na boki super, do tyłu gorzej, ale może ja musiałbym po prostu mieć przezroczyste auto :P Trzeba je wyczuć jak każde inne.
Wszystko na swoim miejscu. Może trochę archaiczny suwak wentylacji, ale ja nie narzekam, ma swój urok. Schowków dla młodego człowieka wystarczy :P
Silnik się podczas jazdy dosyć szybko nagrzewa, więc z ogrzewaniem nie ma problemu. Jak z chłodzeniem to nie wiem, bo auto kupiłem we wrześniu, a mamy listopad.
Z przodu ekstra, z tyłu też okej. Dla 4 osób starcza, z tym, że z tyłu jeśli usiądzie ktoś kto ma ponad 180 to może dotykać głową dachu/szyby :P W 5 na upartego też da radę jechać.
Hmmm... Honda Civic, 3-drzwiowa w wersji coupe, hondowski silnik... Po co komu wyciszanie? Jak komuś się nie podoba hałas generowany przez silnik to niech szuka innego auta. Zresztą i tak do 3-3,5k RPM go nie słychać.
Co do spalania... Cóż, tu zależy od \"umiejętności\" kierowcy. Generalnie samochód prowokuje do szybkiej jazdy. Nie sugerujcie się poniższym spalaniem... Coś musiałem zaznaczyć :P
Dałem 7500zł za to autko. Trochę sporo, ale egzemplarz zadbany. Stan auta pokazuje, że 195k km nie jest fałszywy.
Aż taki niezawodny to on nie jest jak piszą, ale generalnie nie robi problemów takich, żeby nie można było gdzieś dojechać, a przynajmniej na razie (odpukać). U mnie tuleja wachacza hałasuje jak jest wilgoć i coś nie tak jest z licznikiem - prawdopodobnie impulsator do wymiany. Obrotomierz na wysokich obrotach również jakby zaniża obroty... Poza tym na razie nie ma się czego czepić i mam nadzieję, że nie będzie się czego czepić do końca eksploatacji tego auta przeze mnie. Poza tym centralny kradł prąd...
Na razie brak, i miejmy nadzieję takowych nie będzie. Ponarzekać można jedynie na blachy... Lubią rdzewieć.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 102KM 75kW [l/100km]

7,7